José Mourinho

Mourinho nemá rád lékaře! Spor s nimi měl i kvůli Petru Čechovi

Mourinho nemá rád lékaře! Spor s nimi měl i kvůli Petru Čechovi
Zdroj: Profimedia

José Mourinho vyhodil ze střídačky lékařku Evu Carneiro. Spor s lékařským personálem neměl však poprvé. Už dříve si vyšlápl na doktory například i kvůli laxnímu ošetření Petra Čecha!

Zcela zbytečně a nepřiměřeně Mourinho vystartoval na Evu Carneiro, která je podle jeho slov jen naivní lékařka, která neumí číst hru. Ovšem lékařka ukázala, že se Mourinha rozhodně nebojí a proti jeho reakci se hned ohradila, později se o své dojmy podělila i na sociálních sítích. Carneiro v Chelsea zůstane i nadále, ale nebude mít přístup na lavičku při zápasech a nesmí se účastnit ani klubových tréninků.

  

Nyní se však objevily informace o tom, že si José Mourinho dělal zálusk na vyhazov Evy Carneiro už dávno před incidentem v zápasu se Swansea. Déle než rok prý hledal záminku pro její vyhazov a hádka v prvním ligovém zápase sezóny byla jen vhodnou situací, které Mourinho využil. Nejvíce zkušenému trenérovi vadilo, že Carneiro svou přítomností ovlivňovala chování hráčů v kabině.

A nebylo to zdaleka poprvé, co kouč Chelsea kritizoval lékařský personál. Dříve Mourinho kritizoval péči lékařů například při ošetření Čecha, a to hned z několika důvodů. Trenérovi Chelsea se například nelíbilo, že Čech musel čekat 30 minut v kabině na příjezd sanitky.

Související obsah

„Můj brankář mohl zemřít v té šatně nebo při ošetřování, pak by měl anglický brankář o čem přemýšlet,“ rozčiloval se tehdy Mourinho.

Jenže nemocniční služba South Central Ambulance Service se ohradila proti Mourinhovým výčitkám k péči o Petra Čecha s tím, že podle záznamů přijímali telefonát v 17:45 a o šest minut později už byli na místě. V 18:11 už s českým gólmanem dorazili do nemocnice. Celá akce tedy trvala 26 minut.

Zdroj: Profimedia

Mourinho a spory s klubovými lékaři - Carneiro nebyla jediná:

Únor 2005: Mourinho vyhodil lékaře Neila Frazera kvůli sporům ohledně kondice Arjena Robbena.

Říjen 2006: Mourinho si stěžoval na pomalou lékařskou péči při zranění hlavy Petra Čecha, který byl kvůli údajně pomalému převozu do nemocnice ze stadionu vážně ohrožen na životě.

Listopad 2014: Mourinho kritizoval přístup Diega Costy a Cesca Fabregase. Zmiňovaní hráči byli zranění a nechtěli reprezentovat. Mourinho o nich řekl, že nevystudovali medicínu a mají jen špatný přístup k reprezentačním povinnostem.

Květen 2015: Mourinho byl kritizován za to, že zvyšoval závažnost zranění hlavy Brazilce Oscara. Ten podle portugalského trenéra měl mít otřes mozku, a tím pádem nemohl hrát kvalifikaci za Brazíli. Oscar však utrpěl jen šok.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu José Mourinho

Důležité Události