Fotbal

Fotbalová Anglie trne. Restart je hazard, tvrdí exlékařka z Chelsea

Fotbalová Anglie trne. Restart je hazard, tvrdí exlékařka z Chelsea
Eva Carneiro | Zdroj: profimedia.cz

Šéfové týmů anglické Premier League mají v pondělí den D. Řeší se to, zda sezonu dohrát a podle jakého návodu. Inspirací je bezesporu německá Bundesliga, kde se fotbal začal hrát o víkendu. Jenže na Britských ostrovech to vypadá na těžká jednání, odpůrců restartu je mnoho a do první řady se staví lékařka Eva Carneiro, známá z působení v londýnské Chelsea.

Kluby Premier League čeká v pondělí třífázové jednání. Návrat fotbalu si možná přejí fanoušci i společnost, ale několik velmi důležitých a respektovaných person se staví do opozice.


„Můj názor je takový, že stále ještě vůbec nemůžeme mluvit o návratu k soutěžím, neboť jsme ještě nepřekonali první fázi boje s koronavirem," řekla Eva Carneiro v rozhovoru pro deník The Times.

Související obsah


"Nejprve se musíme učit, poznat tuto nemoc a přizpůsobit se jí. A obávám se, že je zohledňována touha nad lékařskými názory,“ myslí si bývalá lékařka londýnské Chelsea.

Zdroj: profimedia.cz

Fotbal v Anglii se zastavil v polovině března poté, co byl manažer Arsenalu Mikel Arteta pozitivně testován na smrtící virus, kterému ve Velké Británii podlehlo od začátku pandemie téměř 35 tisíc lidí.

Související obsah


Obavy z restartu sezony mají i samotní fotbalisté včetně hvězd jako jsou Sergio Agüero, Raheem Sterling či Troy Deeney.


Doktorka Eva Carneiro dodává, že covid-19 není pouze hrozbou pro starší lidi, na Britských ostrovech umírá spousta mladých.

Zdroj: Profimedia

"Chápu ekonomické důvody. A je mnoho sportů, které budou trpět. Vidím i několik ženských sportů, které jsou blízké mému srdci. Je však třeba pochopit rizika,“ říká populární lékařka, která ve slavném londýnském klubu zažila v letech 2009-2015 éru Josého Mourinha a Petra Čecha.


K Evě Carneiro se připojil i trenér Watfordu Nigel Pearson, který tvrdí, že Premier League chce jen poskytnout Britské vládě propagandu a hazarduje přitom se zdravím fotbalistů a jejich blízkých. 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události