Hokej

Král Marian I. vládne Trenčínu. Ve čtvrtek se chystá spanilá jízda

Král Marian I. vládne Trenčínu. Ve čtvrtek se chystá spanilá jízda
Zdroj: Profimedia

Ve Vlašimi už se pomalu připravuje program sobotních oslav letošního českého vítěze Stanley Cupu Michala Rozsívala, ještě předtím se ale slavná trofej představí na Slovensku. Potřetí za posledních šest let ji do Trenčína přiveze chicagský útočník Marián Hossa.

Pohár dorazí na místo určení ve čtvrtek, ale to ho bude mít jedna z hvězd Jestřábů především pro sebe. Fanouškové se dočkají až o den později během triumfální jízdy městem ze sídliště Jih na stadión nesoucí jméno tragicky zesnulého Pavla Demitry.


"Pohár byl v Trenčíně za poslední roky už mnohokrát, takže není lehké vymyslet něco nového. Nakonec jsme se rozhodli, že uspořádáme jízdu městem s americkým tahačem s přívěsem," prozradí 36letý křídelník další podrobnosti deníku Čas. "Kamión pojede ze sídliště, kde jsem vyrůstal, ulicemi města. Cesta potrvá asi hodinu. Kamión pojede pomalu a my budeme stát na plošině, takže fanoušci budou mít dobrý výhled. Mají se na co těšit."

Zdroj: Profimedia


Kromě Hossy (2010, 2013) představili v minulosti ve městě nad Váhem pohár také Marián Gáborík (2014), Zdeno Chára (2011) a Tomáš Kopecký (2008).


Žádného z nich ale nenapadla další věc, s kterou premiérově přichází realizační tým zajišťující Hossovy oslavy. Od včerejška visí z oken trenčínského hradu prapory Chicaga Blackhawks.


Zdroj: Twitter


"Z oken hradu od neděle vlaje třicet obrovských vlajek, které jsou vyrobené v historickém stylu. Je jich asi šest druhů, protože okna mají různé rozměry, takže každou z nich jsme museli vyrábět na míru. Chtěli jsme, aby město Trenčín žilo touto událostí celý týden," říká organizátor akce a hokejový agent Peter Neveriš.


Další zpravodajství ze světa zámořské hokejové NHL najdete na nhlnews.cz

nhlnews.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události