Hokej

Slovenská hvězda si zajistila "nesmrtelnost". Chicago vyvěsilo její dres

Slovenský hokejista Marián Hossa se dočkal významné pocty. Zástupci Chicaga, se kterým Hossa třikrát vyhrál Stanley Cup, mu vyvěsili pod strop domovské arény United Center jeho dres s číslem 81. "Je mi velkou ctít tady být," uvedl dojatý útočník, jenž přestál hrát kvůli onemocnění kůže v roce 2017. Oficiálně však uzavřel profesionální kariéru až letos.

Od roku 2017 kvůli zdravotním problémům nehrál, oficiálně však Marián Hossa ukončil bohatou hráčskou kariéru až letos. A dostalo se mu velkého ocenění. 

Chicago, se kterým vyhrál v letech 2010, 2013 a 2015 Stanleyův pohár, se totiž rozhodlo, že vyvěsí pod strop arény United Center jeho dres s číslem 81. 

Slavnostní moment se uskutečnil během utkání proti Pittsburghu a až na pozdější porážku od Penguins mu nic nechybělo. Hossa mohl velkou událost oslavit s celou rodinou i šesticí hráčů, kteří třikrát získali slavný pohár pro vítěze NHL, stejně jako on. Speciální chvíli si nenechali ujít ani fanoušci. Těch dorazilo více než 21 tisíc a dodali akci potřebný lesk. 

Související obsah

"Je pro mě velkou ctí tady být a sdílet to s vámi všemi," řekl Hossa podle deníku Chicago Sun Times během svého projevu. "Je neuvěřitelné, že moje číslo tu bude navždy viset," dodal úspěšný Slovák, jenž si ceremoniál skvěle užil. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události