Hokej

Krásné gesto: Hokejová hvězda sbírá peníze pro nemocnou dívku!

Krásné gesto: Hokejová hvězda sbírá peníze pro nemocnou dívku!
Marián Hossa a Ivanka Zdroj: Twitter

Ukázal, že mu osud jiných lidí není lhostejný. Má dobré srdce. Řeč je o hvězdném slovenském hokejistovi Mariánu Hossovi. Rozhodl se zapojit do kampaně, která má za cíl vybrat sumu potřebnou na nákladnou operaci pro svou krajanku. Ta totiž trpí vzácným syndromem.

Sedmadvacetiletá Ivanka Danišová z Bratislavy se narodila jako jedna z trojčat, jenže zatímco její sestry byly zdravé, ona přišla na svět s Goldenharovým syndromem. Ta způsobila, že vystudovaná právnička má zdeformovanou část obličeje a poškozené má i plíce a srdce.


Proto se v současné době snaží společně se svými sestrami a projektu Rainbow pro Ivanku (Duha pro Ivanku) sehnat peníze na operaci, který by ji zachránil tvář, ale hlavně život. Jelikož se s tímto zdravotním problém na rodí v Evropě velmi málo dětí, zákrok je možné podstoupit jen ve Spojených státech.


První patnáctihodinová operace vyšla na 95 tisíc dolarů, teď je ale potřeba, aby úspěšně proběhla i ta druhá. Ta už ale stojí 185 tisíc a je nutné, aby proběhla do 17. listopadu letošního roku. Zákrok totiž může proběhnout jen do 27 let.


A tuto iniciativu se rozhodl podpořit i Hossa. Šestatřicetiletý útočník Chicaga jistou sumu sám zaplatil, navíc vyzval nejen fanoušky Blackhawks, aby rovněž pomohli.


"Moje manželka a já jsme poctěni, že můžeme sbírku podpořit. Spolu s pomocí našich skvělých fanoušků z rodiny Blackhawks můžeme vysbírat dost peněz pro Ivanku na operaci ve Spojených státech ještě tento podzim," cituje Hossu klubový web.
 

“Neskutocne sa tesim z tejto úžasnej spolupráce ❤️

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události