Fotbal

Kopačky posílají i světové hvězdy! Díky, vzkazuje nemocný 'Čiša'

V České republice se schyluje k neobvyklé dražbě. Hvězdy světového fotbalu v těchto dnech hromadně posílají své podepsané kopačky. Vyjadřují tím podporu Mariánu Čišovskému, který trpí nevyléčitelnou nemocí ALS. Kopačky mohou vydražit fanoušci a vybrané peníze budou použity na pomoc plzeňskému obránci, ale i jiným podobně nemocným.

Čišovský hrál ještě loni v březnu vrcholový fotbal, jenže do jeho života zničehonic zasáhla nemoc ALS, kterou trpěl třeba i Stanislav Gross. Když plzeňští fotbalisté vyhráli v létě titul, darovali ho právě svému kamarádovi.


Pavel Horváth založil Spolek 28, což bylo číslo Čišovského dresu, a díky němu se teď z Plzně stává nejdražší obuvnictví na světě. Hvězdy se zouvají, podepisují a posílají své kopačky do Čech. A těch párů je víc než sto.


"Kopačky poslal Nani, Pavel Nedvěd, Theo Walcott, hráči ze slovenské reprezentace a spousta dalších,"
prozradil jména některých dárců Horváth.


Kopačky se draží na stránkách Spolku 28. Nejdojemnější na celé akci je, že slavní hráči ke kopačkám často posílají Čišovskému i osobní vzkaz a pozdravy. Natáčejí se na mobilní telefony, proto kvalita není kdovíjaká. Jde ale o obsah.


PSALI JSME:

Související obsah


"Těší nás, že akce není jen čistě plzeňská, ale stala se česko-slovenskou. A i díky hráčům v zahraničí je dokonce nadnárodní," neskrývá radost mluvčí plzeňské Viktorie Pavel Pillár.


Sám Čišovský sleduje, kolik kopaček do Plzně míří a děkuje všem, kteří je posílají, i těm, kteří je budou kupovat. "Děkujeme za podporu. Nechť tato akce přináší radost," nechal se slyšet nemocný fotbalista.


Nechť radost přináší hlavně tobě, Čišo. A bojuj!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Filmový Tarzan zemřel!

TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.