Fanoušci ruských i ukrajinských klubů patří mezi ty divočejší. Vzhledem k vyhrocené politické situaci by jejich setkání nemuselo dopadnout dobře. Ukrajinci mají dokonce chorál, ve kterém uráží ruského prezidenta Putina.
Už od loňského ročníku evropských fotbalových soutěží se potkat nemohou. V dnešním losu vyřazovací části se to týkalo hned pěti klubů. V Lize mistrů na sebe nemohly narazit Zenit Petrohrad a Dynamo Kyjev, v evropské lize Šachtar Doněck, Krasnodar a Lokomotiv Moskva.
Tomu ale los přiřadil také nepříjemného soupeře. Turecký Fenerbahce Istanbul. Vztahy Moskvy s Ankarou jsou totiž možná ještě vyhrocenější. "S Tureckem sice nevedeme otevřenou válku. Bylo by ale lepší, kdyby UEFA takovému souboji zabránila, aby se předešlo jakýmkoli problémům." říká předseda Ruské fotbalové federace Vjačeslav Koloskov.
Problém by ale mohl nastat také ve chvíli, kdy by se do finále dostaly týmy z Ruska a Ukrajiny nebo Turecka. V minulé sezóně se až mezi poslední dva probojoval Dněpropetrovsk.
Bezpečnost ale bude muset řešit i pražská Sparta. Los jí určil ruský Krasnodar. Přitom byla jen kousíček od cesty na britské ostrovy. Těsně před ním byl vylosován Liverpool či Manchester United.
"Kdybychom si mohli vybrat, tak asi tu Anglii nebo Německo bychom preferovali, nicméně potká nás Krasnodar," řekl k losu obránce Letenských Jakub Brabec.
Krasnodar financuje miliardář Sergej Galický. Ten je majitelem sítě maloobchodů a více než 190 miliard korun. Hodnota hráčů Krasnodaru dosahuje téměř 2,5 miliardy. To je třikrát víc než u Sparty.