APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Voayer Wenger či Special One. Výběr nejlepších hlášek Mourinha

Voayer Wenger či Special One. Výběr nejlepších hlášek Mourinha
José Mourinho | Zdroj: profimedia.cz

Můžete ho buď milovat, nebo nenávidět. Portugalec José Mourinho je bezpochyby jedním z nejkontroverznějších trenérů všech dob. Možná by v tomto ohledu patřil na první místo. A to i kvůli své prostořekosti. Mnohi jeho výroků jednu část fanoušků pobavila, druhou zase urazila.

V minulé sezoně dotáhl Chelsea k titulu, v té letošní ale jeho tým zabředl do obrovské krize. Výsledkem je devět porážek v 16 ligových zápasech a jediný bod od pásma sestupu. To bylo moc i na majitele Romana Abramoviče, který dal Mourinhovi týden před Vánocemi padáka.


Dvaapadesátiletý kouč opouští Stamford Bridge podruhé během své trenérské kariéry. Fanouči "Blues" ale budou kromě osmi získaných trofejí vzpomínat i nespočet hlášek, které vpustil do éteru. Tady se můžete podívat na výběr deseti těch nejpamátnějších.
 

Související obsah


Na startu svého první angažmá v Chelsea:
"Prosím, neříkejte o mně, že jsem arogantní. Jsem evropským šampionem a myslím, že jsem jedinečný. Jsem Special One."


O přestupu z Porta do Chelsea: "Kdybych chtěl mít snadnou práci, zůstal bych v Portu – krásná modrá židle, pohár Ligy mistrů, Bůh a po něm já."


O Bohu: "Musí si myslet, že jsem skvělý chlap. Opravdu si to musí myslet, protože nevím, proč mi by mi jinak dal skvělou rodinu a práci v místě, o kterém jsem vždycky snil. Pomohl na natolik, že o mě musí mít dobré mínění."
 

Zdroj: profimedia.cz


O tom, jak Abramovič nechtěl posílit jeho zraněními zužovaný kádr: "Bez vajíček není omeleta. A kvalita omelety záleží na kvalitě vajec. Můžete si vybrat z třídy jedna, dva a tři. Některé jsou dražší a z těch pak máte lepší omeletu. Pokud mají prvotřídní vajíčka jen ve Waitrose a vy tam nemůžete zajít, pak je to problém."


O kouči Arsenalu Arsénu Wengerovi: "Wenger je jedním z těch lidí, které tady v Anglii nazýváte 'voyeur'. Rád pozoruje ostatní lidi. Znáte ty chlapíky, co mají doma velký dalekohle, a sledují, co se děje v domovech jiných lidí? Wenger musí být jedním z nich. On mluví jen o Chelsea."


O své manažerské filozofii: "Raději budu hrát s 10 hráči než čekat na hráče, který přišel pozdě na autobus."

Zdroj: profimedia.cz


O zranění Petra Čech po srážce s Bartonem: "Když hráč Manchesteru City ukázal na dvě vteřiny půlku zadku, tak to byla noční můra. Tohle ale byla opravdová noční můra."


O výsledcích proti Barceloně: "Během dvou let jsme proti Barceloně hráli čtyřikrát, a když jsme hráli jedenáct na jedenáct, nikdy nás neporazila. To je prostě holý fakt."
 

Související obsah


O Barceloně: "Barcelona je skvělý klub. Ale za 200 let historie vyhrála Ligu mistrů (nebo PMEZ) jedinkrát. Já trénuju pár let a už mám stejný počet titulů."


O návratu do Chelsea v roce 2013: "Jsem Happy One."
 

pha, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události