Sam bennett

Jágrova Florida na kolenou. Takhle jim nakopal zadek 19letý kluk!

Jágrova Florida na kolenou. Takhle jim nakopal zadek 19letý kluk!
Zdroj: NHL media

Takový zápas na Floridě dlouho nepamatují! Vítězná série je zapomenuta, hokejisté Calgary smetli Pantery šesti brankami a co víc, prakticky sám se o to postaral kluk, který ještě neoslavil ani dvacáté narozeniny.

Když se Sam narodil, měl už Jaromír Jágr ve sbírce dva prsteny pro vítěze Stanley Cupu. Už odmala tenhle kluk tíhnul k hokeji. Hrával v Torontu, pak za tým Kingston Frontenacs v Ontario Hockey League. Čeští fanoušci jeho umění mohli sledovat už v srpnu 2013 na Memoriálu Ivana Hlinky.

Teď ho jeden český hokejista pocítil znovu. A hned právě ten nejslavnější. I Jaromír Jágr, který je i téměř ve 44 letech jedním z tahounů Floridy, se musel sklonit před mladíčkem, který zažil svůj životní večer. A počínal si přitom jako zkušený mazák. Neuběhla ani minuta, kdy stál přesně tam kde měl, a když se k němu po přihrávce Hudlera dostal puk, nerozpakoval se a z první ho napálil na bránu. 

Podruhé měl trochu štěstí, podobně jako před několika dny i Jaromír Jágr. Ještě než se k mladému borci přiklonila paní Štěstěna, ukázala notnou porci šikovnosti, když prokličkoval mezi obránci až před gólmana Luonga. Tam mu puk sice sjel z hole, ale zastavil se až za překvapeným brankářem.

„Je zvláštní, jak to někdy funguje. Dnes jsem měl štěstí. V minulých zápasech jsem měl šance a spoustu dorážek, které jsem měl proměnit, a dneska tam spadne tak šťastný gól,“ smál se Bennett.

Ještě do konce první třetiny zkompletoval čtvrtý hráč draftu z roku 2014 svůj první velký hattrick v kariéře! Tentokrát ukázal neúnavnou bojovnost před bránou, když se nadvakrát dostal k puku a bekhendem přesně zakončil potřetí. Spustil tak tradiční lavinu čepic a brankáři Floridy zošklivil zápas tak, že ten už do druhé třetiny nenastoupil.

ČTVRTÝ GÓL SAMA BENNETTA BYL HOKEJOVOU LAHŮDKOU:

Ani Montoya však nezůstal ušetřen. Jako z partesu hrající mladík si poradil s floridskými obránci, jako by ani nebyli na ledě, a o okamžik později už s pusou od ucha k uchu slavil svou čtvrtou branku v utkání.

Zasloužil se tak nejen o potupnou prohru Floridy, ale i o zápis zlatým písmem do hokejové kroniky v Calgary. Stal se nejmladším autorem hattricku v historii Flames.

Hokejisté Floridy po zápase těžko hledali slova. Asi nejpřesněji to vystihl obránce Erik Gudbranson. "Bylo to zasloužené. Jediné, co k tomu mohu říci, je, že jsme dostali na zadek," hlesl.
 

msl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sam bennett

Důležité Události