Silniční cyklistika

Nejlepší spurter potvrdil zelený dres výhrou v Paříži, Pogačar ve žlutém

Nejlepší spurter potvrdil zelený dres výhrou v Paříži, Pogačar ve žlutém
Zdroj: Profimedia

Peloton nejslavnějšího cyklistického závodu na světě dojel zdárně do Paříže. Na slavné Champs-Élysées se stylově radoval držitel zeleného trikotu Sam Bennett, který potvrdil roli nejlepší spurtera na Tour de France a zvítězil v poslední etapě. Na druhém místě skončil Mads Pedersen, třetí pak byl Peter Sagan. Celkové vítězství slaví po sobotní neskutečné časovce Slovinec Tadej Pogačar

Cyklistická Tour de France ukončila svoje putování tradičně v Paříži. Peloton závodu začal závodit až na slavných Elysejských polích a roli nejlepšího spurtera potvrdil závodník Deceuninck-Quick-Step Sam Bennet, který v zeleném dresu projel cílem na Champs-Élysées jako první.

Na druhém místě pak skončil Dán Mads Pedersen, třetí pak Peter Sagan, který v letošním roce nevyhrál ani jednu etapu a nezískal také svůj osmý zelený trikot.

Související obsah

Celkovým vítězem 107. Tour de France se stal Slovinec Tadej Pogačar. Teprve 21letý závodník předvedl v sobotní etapě naprosto nevídaný výkon v časovce, kdy rozcupoval všechny papírové předpoklady a najel na dosavadního lídra krajana Primože Rogliče dvě minuty, čímž ho vysvlékl ze žlutého dresu.

Pogačar zároveň získal i bílý a puntíkatý trikot pro nejlepšího mladíka a vrchaře Tour.

Z dvojice českých cyklistů dojel nejlépe Jan Hirt, který skončil na 67. místě, Roman Kreuziger byl pak celkově na 109. příčce
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události