UEFA schválila video ve fotbale, bude na EURU i v Lize mistrů

UEFA schválila video ve fotbale, bude na EURU i v Lize mistrů
Zdroj: profimedia.cz

K revoluční novince přistoupila Evropská fotbalová unie při pátečním zasedání výkonného výboru. Videotechnologii plánuje použít při nadcházejícím evropském šampionátu a v zápasech Ligy mistrů.

UEFA dnes  provedla revoluční krok v pravidlech. Dosud ve svých soutěžích odmítala zavedení technologie pro posuzování, zda míč přešel brankovou čáru a spoléhala na brankové rozhodčí.

Související obsah


 

Dnes však schválila, že se technologie využije na červnovém mistrovství Evropy a také v příštím ročníku Ligy mistrů, v níž bude sudím k dispozici od osmifinále. Konkrétní systém zatím vybrán nebyl.

Brankovou technologii už využívají nejvyšší soutěže v Anglii, Itálii, Německu a Francii, rozhodčím pomáhala také na mistrovství světa v Brazílii v roce 2014. UEFA rovněž plánuje, že by technologii zavedla od sezony 2017/18 i do Evropské ligy

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.