Box

Fabiana je juniorská mistryně světa, Lucka si připsala K.O.

Fabiana je juniorská mistryně světa, Lucka si připsala K.O.
Zdroj: Nova Sport

Český box se může pyšnit titulem juniorské mistryně světa. Fabiana Bytyqi porazila v sobotu v Plzni Bulharku Teodoru Bačevovou po verdiktu rozhodčích na body a v ringu nadále zůstává neporažená. Lucie Sedláčková potěšila publikum suverénním výkonem a soupeřku knock-outovala už ve druhém kole.

Byly to hodně velké nervy. Publikum v Plzni se těšilo na další vítězný zápas mladé české naděje Fabiany Bytyqi, ale dívenka zvaná Andělská pěst dlouhou dobu musela vzdorovat agresivnímu pojetí boxu o 14 centimetrů nižší soupeřky.


Teodora Bačevová měla téměř po celou dobu chuť dobývat obranný postoj Fabiany a rozhodně působila aktivnějším dojmem. Česká blondýnka však ukázala skvělou fyzičku a postupem doby se jí dařilo rivalku i dobře trefovat. Na konci šestého kola si Bačevová naběhla na ruku Fabiany a skončila na zemi. Hned se ale otřepala.


Bytyqi se ukázala jako skvělá obranářka a zápas dokončila svěží na rozdíl od vyčerpané Bulharky, která v devátém kole utržila i krvavý šrám v obličeji. Snad tento moment přiměl rozhodčí k obratu. V první polovině zápasu totiž česká boxerka s albánskými kořeny na body prohrávala.

Zdroj: Facebook official

„Čekala jsem že bude připravená i na těch 10 kol. Bylo to asi hodně těsné, ale údery soupeřky mě moc nebolely. Nebyla jsme si jistá, jsem ráda, že to tak dopadlo,“ svěřila se Bytyqi pro NOVA Sport chvíli předtím, než převzala pás juniorské mistryně světa.


Titulový zápas čekal i Lucii Sedláčkovou, která střetla o pás mistryně Evropy s Maďarkou Kleopatrou Tolnaiovou. Zatímco zápas Fabiany byl rozpačitý, Lucie se se svou soupeřkou nemazala. V prvním kole zjistila, jak na tom Tolnaiová je, a ještě před koncem druhého kola ji poslala k zemi. 

Zdroj: Nova Sport

Mlátička z Děčína, jak je Lucii Sedláčkové přezdíváno, zaznamenala už třetí K.O. v kariéře a diváci jí tleskali ve stoje. "Mile mě to překvapilo, tohle jsem opravdu nečekala," usmála se skromně. Její zápas namísto 30 minut trval necelých šest.


"Jdeme si to užít a v noci se ještě chceme podívat na Conora," naznačila plány na nejbližší chvíle. České boxerky totiž zajímá i souboj v oktagonu. V UFC se nad ránem střetne irský fenomén Conor McGregor s Natem Diazem a NOVA Sport 2 bude očekávaný duel vysílat přímým přenosem.

Galavečer boxu jste mohli sledovat na NOVA Sport 1 a VOYO.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události