Hokej

Mrazivé chvíle: Rána do hlavy, Subbana museli odvézt záchranáři

Mrazivé chvíle: Rána do hlavy, Subbana museli odvézt záchranáři
Zdroj: NHL media

Víc než výsledek 3:2 ze čtvrtečního zápasu s Buffalem zajímalo hokejisty a fanoušky Montrealu něco jiného: jak je na tom P.K. Subban? Dvě a půl minuty před sirénou zůstal domácí obránce v bolestech ležet u mantinelu po nešťastné srážce se spoluhráčem Alexejem Jemelinem a kluziště byl schopen opustit až po dlouhém ošetřování, ovšem pouze na nosítkách.

"Bylo nemožné se potom soustředit na hru," přiznává kapitán Habs Max Pacioretty, který se v obdobné situaci ocitl skoro na den přesně před pěti lety po zákroku bostonského Zdena Cháry. "Bylo děsivé vidět na ledě tolik doktorů. Nikdo přesně nevěděl, co se stalo, to na tom bylo nejhroznější."
 

Subban v kritický okamžik sváděl v rohu vlastního pásma souboj o kotouč s Marcusem Folignem a spadl přitom na kolena. Bohužel se ve stejnou chvíli rozhodl přispěchat kamarádovi na pomoc Jemelin, který při pokusu o naražení protivníka na mantinel trefil i spoluhráčovu hlavu.


Subban utrpěl zranění krku a je prakticky jisté, že včerejším utkáním skončila jeho série 273 startů v řadě, což byla nejdelší šňůra mezi momentálně aktivními hráči Habs. Zprávy z nemocnice, kam byl kanadský zadák převezen na vyšetření, naštěstí hovoří o tom, že Subban je v pořádku a nedošlo u něho k narušení žádných důležitých nervových vláken.
 

"Byl jsem za ním, byl zrovna v péči doktorů," sdělil trenér Michel Therrien. "Probral jsem s nimi situaci a můžu potvrdit, že P.K. může plně hýbat všemi končetinami. To je, vzhledem k okolnostem, dobrá zpráva."


Další zprávy ze světa zámořského hokeje najdete na webu nhlnews.cz

nhlnews.cz, Pavel Krupička, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události