Aston Villa

Zachrání ji už jen zázrak. Aston Villa blízko historickému sestupu

Zachrání ji už jen zázrak. Aston Villa blízko historickému sestupu
Zdroj: profimedia.cz

Je pouze sedm týmů, které se drží v Premier league od jejího vzniku v roce 1992. Manchester United, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Tottenham, Everton a překvapivě také Aston Villa. Jenže „The Villans“ získali v letošním ročníku z 32 zápasů pouze 16 bodů a vypadá to, že letos loď z Birminghamu nabere směr druhá liga.

Není sporu o tom, že se klub ze středozápadu Anglie nachází v obrovské krizi. V tabulce bije do očí 22 porážek, výhry se dají spočítat na prstech jedné ruky. Jak je možné, že klub, který nikdy nesestoupil, má 7 titulů z anglické nejvyšší soutěže, jednou vyhrál Pohár mistrů evropských zemí, bojuje už čtvrtý rok o udržení? Ročník 2015/2016 už se asi nezapíše mezi ty úspěšné, „Lvi“ z Aston Villy už jsou jednou nohou ve druhé lize, kde mohou narazit na rivaly z Birminghamu City.


Randy Lerner, americký investor a majitel Aston Villy, obměnil post trenéra již třikrát za tuto sezónu. Nejdříve to byl Angličan Tim Sherwood, který byl vyhozen po třech měsících, kormidlo po něm převzal Francouz Rémi Garde, který získal ze 23 zápasů 9 bodů. Teď bylo vedení dáno do rukou dlouholetého asistenta, Skota Erica Blacka, ale asi ani ten nezažene bídu, která teď panuje ve Villa Parku.

Zdroj: profimedia.cz


Jeho premiéra skončila porážkou 0:4, doma s Chelsea a navíc před zápasem vyřadil z týmu útočníka Gabriela Agbonlahora, kterého zachytila anglická média s vodní dýmkou v ústech.


Tým, za který dříve válel například Patrik Berger nebo Milan Baroš, má ještě 6 zápasů na to, aby se pokusil o takřka nemožné. Los mu ale moc nepřeje - Bournemouth, Manchester United, Southampton, Watford, Newcastle a nakonec Arsenal. Fanoušci v posledním zápase (debakl s Chelsea) házeli na hrací plochu papírová letadla s nápisy: „Hrdá historie. Co budoucnost?“. Dali tím jasně najevo postoje vůči majiteli, který nedělá nic pro záchranu.

Zdroj: profimedia.cz


Samotný poslední zápas s Chelsea ve 32. kole se vyvíjel jednoznačně. Domácí Villa se celý zápas bránila tlaku hostů z jihozápadu Londýna. Chelsea udeřila celkem čtyřikrát, premiérové zásahy si připsala zimní posila Pato (debutový gól po 64 dnech v Chelsea) a mladý Loftus-Cheek. Další dva góly přidal exbarcelonský Pedro. V závěru se ještě rozloučil se hřištěm domácí Hutton, který dostal druhou žlutou kartu. Přes 40 tisíc fanoušků sledovalo atraktivní zápas, ale fotbal se hraje na góly, které tentokrát padaly pouze do domácí brány.


Alespoň jeden rekord zatím v útrobách Villa Parku zůstává. Aston Villa byla posledním týmem v historii Premier League, který umístil do základní sestavy všech 11 hráčů z Anglie. Další měsíc ukáže, jestli tam zůstane i ten druhý mezník, nula v kolonce sestupů z anglické nejvyšší soutěže.
 

med, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události