UFC

Chorvatsko se poprvé ve své historii dočká galavečera UFC

Chorvatsko se poprvé ve své historii dočká galavečera UFC
Zdroj: Profimedia

V neděli se totiž UFC přesune do Záhřebu, což je skvělá zpráva pro všechny evropské fanoušky. Mimo standardních nočních časů se totiž milovníci bojových sportů mohou těšit na show, která začíná už ve 20:00. Hlavními hvězdami večera budou Ben Rothwell a Junior dos Santos.

Po dřívějších návštěvách Brazílie se Dana White rozhodl rozšířit prestižní zápasy i do Evropy. Po únorovém galavečeru v Londýně se UFC podívá i do Chorvatska, které se dočká své vůbec první show. Stejnou příležitost dostane 8. května i nizozemský Rotterdam, který bude stejně jako Záhřeb svědkem svého historicky prvního UFC.


A v Záhřebu bude na co koukat! Hlavním zápasem večera totiž bude duel dvou těžkých vah Bena Rothwella a Juniora dos Santose. Big Ben se díky čtyřem výhrám v řadě vyhoupl na čtvrtou příčku mezi těžkými vahami. Ve svých čtyřiatřiceti letech má Rothwell na kontě bilanci 36 výher a 9 porážek. Jeho zbraní je jednoznačně boj na zemi, avšak se svojí silou je mimořádně nebezpečný i v boji ve stoje. V neděli ale bude čelit bývalému šampionovi.


Junior dos Santos byl v roce 2012 šampionem v kategorii do 120 kg, ale jeho úspěšnost je od té doby nevalná. Od poslední úspěšné obhajoby absolvoval pět zápasů a pouze dva z nich dokázal vyhrát. Naposledy ho v kleci knokautoval Alister Overeem. Dvaatřicetiletý dos Santos, který v oktagonu absolvoval méně než polovinu zápasů co Rothwell, tak na své straně nemá příliš mnoho trumfů. V poslední době ale vyměnil trenéra a jeho boxerská technika se podle jeho slov rapidně zlepšila. Jeho šance je tak zůstat v zápase na nohou a nepouštět se s Rothwellem na zem.


V Záhřebu se v těžké váze představí také Derrick Lewis s Gabrielem Gonzalem, kteří do klece vstoupí těsně před hlavním zápasem večera. Svůj comeback si před domácím publikem užije Igor Pokrajac, který se postaví v zápase lehčí těžké váhy Poláku Janu Blachowiczovi.


V Záhřebu to bude velká show a čeští diváci si budou moci díky přímému přenosu stanice NOVA Sport 2 a videoportálu VOYO užít velkolepou podívanou v atraktivním čase. Přenos začíná v neděli ve 20:00, komentuje Ondřej Novotný.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události