MMA

Nikdo nevydrží věčně! UFC propustilo dvě legendy těžké váhy

Nikdo nevydrží věčně! UFC propustilo dvě legendy těžké váhy
Junior dos Santos vs. Alistair Overeem Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Šéf UFC Dana White před koncem roku oznámil, že organizaci čekají velké čistky. Po odchodu hvězd jako Yoel Romero či Anderson Silva přišla řada na dvě legendy těžké váhy. Alistair Overeem a Junior dos Santos opustili UFC.

Oba ranaři v UFC působili více než dekádu a oba se pohybovali na vrcholu těžké váhy. Nyní je organizace propustila. Důvodem může být výše jejich výplat, zápasové výsledky a hlavně příval nových talentů.


Junior dos Santos (21-9) prohrál poslední čtyři zápasy, 40letý Alistair Overeem (47-19-1NC) má sice bilanci posledních let o něco lepší, ale na velká jména jako Volkov, Rozenstruik či Ngannou rovněž nestačil. V poslední době ho navíc zrazovala skleňená brada.

Související obsah


UFC se tak loučí s bývalým šampion. Dos Santos získal titul v roce 2011, o rok později ho o něj připravil Cain Velasquez. Stále se však držel vysoko v žebříčku, a ještě dvakrát dostal šanci, titul však už nikdy znovu nevybojoval.


"Děkuji UFC za skvělých 12 let. Probil jsem se zabijáky k titulu. Držet a ubránit ho byl jeden z mých největších životních úspěchů. Děkuji všem, fanouškům soupeřům, kritikům. Teď budu chvíli odpočívat, plánovat, ale jsem natěšený jít dál,“ oznámil Brazilec na sociálních sítích.

Zdroj: Getty Images

Zato Overeem si na vysněný pás nikdy nešáhl. Jedinou šanci po sérii tří výher dostal v roce 2016, ale tehdy ho v prvním kole ukončil nynější šampion Stipe Miočič.


V těžké váze k výhře často stačí jediný úder. Své o tom ví Dean Maxwell, kterého na UFN v Australii vyřadil jeden kopanec na lýtko. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události