Hokej

Hokejová repre schytala nářez 0:8! Vytrpěl ho i slavný Reichel

Hokejová repre schytala nářez 0:8! Vytrpěl ho i slavný Reichel
Zdroj: iihf.com

Jak že je to v české kotlině s výchovou hokejové mládeže? Už už se zdálo, že se věci obrací k lepšímu. Poslední výsledek z mistrovství světa hráčů do 18 let ale ukázal, že prostě nestačíme. A na střídačce klidně může stát věhlasný Robert Reichel.

Je česká osmnáctka silný nebo slabý ročník? A umí mladíky připravit na mezinárodní hokej česká extraliga? Zdá se, že ne. Na soupisce reprezentačního týmu, který inkasoval od výběru USA drtivý debakl 0:8 jsou opravdu zajímavá jména. Jenže prostě to nestačí.


Možná nejhorší chvíle své nadějně rozvíjející se kariéry prožil třeba i Kristián Reichel, syn legendy české hokejové legendy. Debakl vytrpěl i zázračný talent Filip Zadina, který do české extraligy skočil už ve svých 16 letech. A přihlížel mu i Lukáš Doudera, který letos za třinecké Oceláře odehrál hned 30 zápasů.


Výsledek je stejně 0:8 a pohled na bezmoc mladíků je tristní. "Klukům jsme poděkovali za společné tři roky. Řekli jsme jim, že kariéru mají před sebou a musí na sobě pracovat. Popřáli jsme jim hodně štěstí," hodnotil trenér Robert Reichel pro web hokej.cz nepovedený turnaj.


Z utkání s USA ale závěry dělat nechtěl. Amerika prý má úplně jiný model přípravy a tým, který Čechy smetl spolu trénuje tři roky. V Česku ale prý takhle pracovat nejde. "Myslím si, že je to nereálné. Zaprvé je to strašně drahý špás, na druhou stranu si myslím, že v každém ročníku ani není tolik kvalitních hráčů, kteří by to mohli absolvovat. Tohle je můj názor," konstatuje Reichel.


Kdoví, co českému mládežnickému hokeji pomůže...

ram, hokej,cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události