Hokej

Tři hráči dostanou padáka! Myšák bude kapitánem!

Tři hráči dostanou padáka! Myšák bude kapitánem!
Zdroj: Profimedia

Po dnešní večerní generálce českých hokejistů do 20 let musí trenér Karel Mlejnek vyřadit jednoho obránce a dva útočníky. Osmadvacetičlenný kádr je už devět dní uzavřený v edmontonské bublině.

Při osmihodinovém časovém posunu se o konečné podobě české soupisky pro šampionát bude v Kanadě rozhodovat až v noci z 23. na 24.prosince. „Nechci nic předjímat, šance je otevřená pro každého a kluci se musí do poslední chvíle prát o své místo v mužstvu, kde bude mít každý svou roli," míní Mlejnek.

Úvodní buly jediného přípravného zápasu reprezentační dvacítky padne ve čtvrtek ve 3.30 h středoevropského času. O konkrétní podobě sestavy se kouč rozhodne až pár hodin před zápasem. „Až si s asistenty rozmyslíme složení obrany i útoků, tak to první řekneme hráčům. Už jsme ale určili, že do branky proti Slovensku nastoupí Nick Malík i proto, že s ním budeme startovat šampionát," prozradil Mlejnek.

Související obsah

Světový šampionát dvacetiletých začíná už 25. prosince. Češi do něj vstoupí o den později proti Švédsku, jejich dalšími soupeři ve skupině B budou Rusko, USA a Rakousko. Čtyři nejlepší týmy z obou skupin postoupí do čtvrtfinále, které se hraje křížem. Zápasy o udržení tentokrát nebudou, po zrušení všech šampionátů nižších divizí se nesestupuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události