EURO 2016

Vrchol české frustrace! Kadlec poslal jízlivý vzkaz trenéru Vrbovi

Vrchol české frustrace! Kadlec poslal jízlivý vzkaz trenéru Vrbovi
Zdroj: Profimedia

Čeští fotbalisté na evropském šampionátu ve Francii neuspěli. Poslední místo ve skupině se ziskem jediného bodu nerozladilo jen fanoušky, ale i samotné fotbalisty. Někteří se ihned po zápase rozhodli v reprezentaci skončit, jiní dali průchod frustraci. Jako třeba obránce Michal Kadlec.

Zklamání je pochopitelné, Češi na EURO vyhořeli nejen výsledkově, ale převážně i herně. V obraně českého týmu při všech třech utkáních dostala příležitost stejná stoperská dvojice, Roman Hubník a Tomáš Sivok. Na Marka Suchého a Michala Kadlece se nedostalo.
 

A právě druhý jmenovaný to nese asi dost těžce. Po zápase si totiž neváhal vylít srdíčko přímo na sociální síti. "Nečekal jsem, že na ME, pro které jsme dva roky bojovali a já odehrál většinu zápasů v kvalifikaci, neodehraju ani minutu," nebral si servítky a na závěr ještě poděkoval fanouškům. Zakrátko pak svůj tweet plný emocí smazal.
 

Kadlec v kvalifikaci o účast ve Francii odehrál šest z deseti utkání, ve všech kompletní porci minut. V přípravě však už dostávali šanci všichni čtyři stopeři, na šampionátu pak zůstalo pro Kadlece jen místo na lavičce náhradníků.

Zdroj: Twitter

Fotbalista s bohatými zkušenostmi s tureckým fotbalem, který českým hráčům vystavil včera stopku, si vylil srdíčko na twitteru, jiní s reprezentací po neúspěšném vystoupení rovnou sekli. Jasně to oznámili zatím David Lafata a Jaroslav Plašil.Záložník francouzského Bordeaux se přitom nechtěl o svém konci příliš bavit. "Přesně tak," odpověděl Plašil novinářům na dotaz, zda spoluhráčům oznámil, že v reprezentaci skončil. Jestli byl rozhodnutý už před mistrovstvím, neřekl. "O tomhle se nemá cenu bavit. Prostě jsem oznámil, že končím, a je to. Jsem hodně zklamaný. Jeden bod ve skupině, je to nepovedené EURO," dodal fotbalista.


O tom, zda reprezentační dres pověsí na hřebík i další hráči, se zatím jen spekuluje. Možný konec v reprezentaci už před turnajem naznačili také kapitán Rosický, levý bek David Limberský i brankář Čech.


Související obsah


Pro Rosického skončilo EURO po druhém zápase ve skupině, v jehož závěru si přivodil svalové zranění a proti Turkům už se představit nemohl. Limberského stály místo v sestavě proti Turkům nejisté výkony z úvodních dvou zápasů. Petr Čech se o své reprezentační budoucnosti chce rozhodnout v nejbližších dnech. "Až překonám zklamání, tak si sednu a budu přemýšlet co a jak," uvedl Čech.


"Budu se to snažit rozhodnout co nejdříve, aby trenér věděl, jestli se mnou na novou kvalifikaci má počítat. Výsledek na šampionátu v rozhodování nebude hrát roli, i když je vždy lepší skončit úspěchem než zklamáním,"
dodal čtyřiatřicetiletý gólman Arsenalu.

Zdroj: profimedia.cz


Mezi fanoušky se však už před šampionátem objevovaly četné hlasy, že by měli dostat šanci mladší, například Tomáš Vaclík. Ve Francii však Petr Čech jako jeden z mála českých hráčů snesl po většinu šampionátu přísnější měřítka.


Jak se rozhodne on i další fotbalisté se pravděpodobně dozvíme v následujících týdnech. Kvalifikační boje o světový šampionát v Rusku se rozeběhnou už na podzim.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SUPER TRAPAS Z LIGY MISTRŮ: Kamera zabrala dvojici v publiku v dost nevhodnou chvíli

Fotbalový fanoušek dostal narozeninový dort! To, co uviděl po rozkrojení, s ním málem seklo

msl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události