NHL

Canadiens odstřelili ikonu! Subban se pakuje, přichází spasitel?

Canadiens odstřelili ikonu! Subban se pakuje, přichází spasitel?
Zdroj: Profimedia

Už si zvykejte. Zřejmě nejvýraznější tvář současného hokejového Montrealu už nebude oblékat slavný dres. Vedení klubu vytrejdovalo zadáka P.K. Subbana do Nashvillu. Canadiens na oplátku získali o tři roky staršího beka Shea Webera!

Pokud někoho fandové Montrealu v poslední době milovali, byl to bezesporu gólman Carey Price a pak také výstřední ofenzivní bek P.K. Subban. Jenže teď už rodák z Ontaria, který nosil na dresu číslo 76 a jehož oči zářily po celém ledě, míří pryč.

Související obsah


"Chápu, že P.K. je velmi populární a velice sympatický hráč. Chápu, že naši fanoušci jsou vášniví. To je to, co dělá z Montrealu zvláštní místo. Ale na oplátku dostáváme jiného elitního obránce, je to nebroušený diamant. Brzy se naši fandové naučí vážit i Shea Webera. je to jiný typ hráče, ale je také velmi originální," komentoval výměnu generální manažer klubu Marc Bergevin.


Zřejmé je to, že Subbanovi zlomil vaz vysoký kontrakt - až ve výši 10 milionu dolarů na sezonu. Canadiens i přesto loni nehráli play off.

Související obsah


Weber sice za uplynulou sezonu také nasbíral stejný počet kanadských bodů (51), ale je lepším střelcem a hlavně vítězným typem, což Montreal potřebuje jako sůl. S podceňovaným Nashvillem došel až do čtvrtfinále ligy, má na krku o jedno zlato z olympiády víc než Subban a před pár dny obdržel trofej Mark Messier Leaderhip Trophy pro hokejistu s nejlepšími vůdčími vlastnostmi.

Související obsah


Subban opouští Montreal tak trochu jako poražený a sám potvrdil, že ho informace nezaskočila. "Ne, opravdu nejsem překvapený. Myslím, že se o tom docela spekulovalo a všichni víte, že tam kde je kouř, bývá i oheň," í tento druh stalo přes chvíli, jsem pevně věří, že většinou tam, kde je to kouř, je i oheň," řekl Subban. Zklamání ale nepopřel. "Nikdy jsem samozřejmě nechtěl sám opustit Montreal, ale víme všichni, jak to v NHL chodí," dodal.


Paradoxem je, že Subban posílal desetinu svého platu nemocnici v Montrealu. Jak to bude od nové sezony, to se ještě uvidí....

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události