Michal Jinoch

Od počítačových her k vysněné práci. Seznamte se s Michalem Jinochem!

Od počítačových her k vysněné práci. Seznamte se s Michalem Jinochem!
Zdroj: Nova Sport

Už se to blíží. Za pár dní vypuknou v brazilském Riu dlouho očekávané olympijské hry! Nejsledovanější sportovní události roku se dostane zvláštní pozornosti i na stanicích NOVA Sport 1 a 2, které odvysílají až 20 hodin živých přenosů denně. Před startem vám postupně představíme komentátory, které budete během olympiády pravidelně slýchávat.

Michal Jinoch

Smířím se s neúspěchem, ale nikdy bych nepřijal fakt, že jsem se o úspěch nepokusil


Životní motto Michala Jinocha zcela vystihuje jeho postoj k práci komentátora. Michalovým cílem je neustále se zlepšovat, a možná právě proto není se svým výkonem nikdy spokojený. Proto se věnuje intenzivně přípravě a nechce nikdy ponechat nic náhodě. „Příprava, příprava, příprava. Bez ní to prostě nejde,“ tvrdí.


A s tímto přístupem se chystá i na své první olympijské hry v pozici komentátora. Na stanicích NOVA Sport 1 a 2 bude komentovat fotbal a plážový volejbal.


Související obsah


I přesto, že je na NOVA Sport mezi kolegy nejmladší, komentuje už od roku 2012. Ke své vysněné kariéře se dostal díky počítačovým hrám. Jako velký fanoušek sportovních her byl při hraní po čase znuděný původním komentářem, a tak si pro sebe začal přenosy komentovat. Toto „žvatlání“, jak sám své počátky nazývá, ho nakonec vyneslo až do redakce NOVA Sport, kde se ze stážisty vypracoval až ke komentování olympijských her.

Zdroj: Nova Sport


Jako velký milovník fotbalu a hokeje komentuje pravidelně tyto dva sporty, zhlédl se ale i v házené, kterou 11 let aktivně hrál. Práci na olympijských hrách považuje za jeden z vrcholů své dosavadní kariéry. „Obecně se těším, až to všechno začne. Jsem workoholik. Ještě aby ne, když dělám svou vysněnou práci!,“ říká.


Postřehy Michala Jinocha nejen k aktuálnímu fotbalovému dění můžete sledovat na jeho stránce na Facebooku!


Je zvědavý, jak dopadne fotbalový turnaj, který podle jeho názoru přinese velká překvapení: „Kombinace hráčů do 23 let s některými hvězdami bude hodně zajímavá. Obecně je pravdou, že olympijský fotbalový turnaj nemá favorita.“


Související obsah


Napínavou podívanou v podobě olympijského turnaje můžeme s Michalovým komentářem sledovat na NOVA Sport 1 a 2 od čtvrtka 4. srpna, tedy už den před zahájením celého turnaje.

Nova Sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Michal Jinoch

Důležité Události