Rio 2016

Drsné přivítání! Teď používejte kondomy, slyšeli Australané

Drsné přivítání! Teď používejte kondomy, slyšeli Australané
Zdroj: Profimedia

Australští sportovci se vrátili z Ria s úsměvem, jenže hned po příletu na ně čekalo dosti drsné sdělení. Ministryně zdravotnictví Sussan Leyová se nechala slyšet, aby všichni bez rozdílu po dobu osmi týdnů používali kondomy!

Kdepak sláva a plácání po ramenou. Sbírka osmi zlatých, 11 stříbrných a 10 bronzových medailí zřejmě někoho neuspokojila. A tak se rozjaření sportovci hned potkali s realitou všedních dnů. Jakoby nestačilo, že museli absolvovat úmornou 24 hodinovou cestu domů.


"Australané, cestující z Brazílie, by měli používat kondomy. Měli by se vyhnout nechráněnému sexu po dobu osmi týdnů. Jsme ostražití při příletu každého letadla, které by mohlo přivézt nákazu,
" sdělila ministryně.


A tak vše nakonec žehlil premiér Malcolm Turnbull. "Všichni jste vítězové, jsme velká rodina. Jsme na vás hrdí," nechal se slyšet.

Související obsah


Jenže novináři stejně reprezentanty své země strhali. Ne snad za to, že by po Austrálii měli v dalších dnech šířit ziku, ale kvůli nejhoršímu výsledku od roku 1992. Příprava sportovců prý stála 750 milionů dolarů, takže jedna medaile stála v přepočtu asi 600 milionů korun.
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události