Virus Zika

České sportovce budou po olympiádě testovat na virus Zika

Všichni čeští olympionici budou po návratu z Ria testováni na virus Zika. Na tiskové konferenci to oznámil ministr zdravotnictví spolu s doporučeními pro turisty, kteří se chtějí na olympiádu do Brazílie podívat.

Přestože podle posledních zpráv Světové zdravotnické organizace počet nakažených virem Zika dramaticky poklesl, podle ministra zdravotnictví je lepší se mít na pozoru. "My jsme se domluvili s vedením olympijské výpravy na tom testování, aby sportovci byli klidní, že nepřivezou nákazu a nenakazí své blízké," vysvětlil ministr Svatopluk Němeček.

Související obsah

Otestovat se budou moci nechat i turisté, kteří se chtějí podívat do Jižní a Střední Ameriky. Samoplátce vyjde vyšetření zhruba na tisícovku. Zazněla ale i další doporučení. "V prvé řadě bych důrazně nedoporučila těhotným ženám do těchto oblastí cestovat. Na zvážení je to u párů, které těhotenství plánují . Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná vakcinace, neexistuje žádný lék, tak je důležité se především chránit před komáry," uvedla Hana Zelená ze Zdravotního ústavu v Ostravě.

Související obsah

Chránit se lze jak použitím repelentů, tak už třeba jen tím, že se lidé vyhnou místům s komáry. Olympijská delegace bude mít například v pokojích nainstalované klimatizace, aby sportovci nemuseli vůbec otevírat okna. Další doporučení cestovatelům se dozvíte v dnešních Televizních novinách od 19:30.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Virus Zika

Důležité Události

Píše se na Deník.cz