Fotbalová kultura v Anglii dostala pořádně na frak. Nevídaného zkratu se totiž dopustil hráč Leytonu Liam Kelly. Obětí jeho běsnění se nestal žádný z hráčů soupeře ani rozhodčí, ale podavač míčů.
Paradoxem je, že sedmadvacetiletý fotbalista v zápase za svůj prohřešek nepykal, rozhodčí si totiž ničeho nevšimli. Kamery už ale byly pozornější, a tak se dá očekávat, že si na výtečníka posvítí disciplinárka.
Co se přihodilo? Leyton se chystal zahrávat rohový kop a kapitán týmu Kelly spěchal za pomezní čáru pro míč. Mezitím jej ale do rukou uchopil podavač míčů, což se ale Kellymu vůbec nelíbilo a mladíka nemilosrdně poslal k zemi.
Marné byly snahy fotbalistů konkurenčního Plymouthu upozornit rozhodčího, co se stalo. Sudí nic neviděl, a tak se hrálo dál. K indicentu přitom došlo v 86. minutě, kdy už měl Kelly na kontě žlutou kartu. V tu chvíli Leyton prohrával 2:1, dvěma góly v závěru však otočil skóre a zvítězil.
Kapitánovi Leytonu ale může výhra ještě zhořknout. Videozáznam totiž nakonec nestandardní fotbalistovo počínání odhalil, Kelly teď čelí obvinění z násilného chování na hřišti.