AHL

Překonal rakovinu, zahrál si AHL. Teď chce udělat úspěch s Řeckem!

Překonal rakovinu, zahrál si AHL. Teď chce udělat úspěch s Řeckem!
Zdroj: Hellenic Ball Hockey Association (facebook)/AHL media

Spiro Goulakos je kanadský hokejista s řeckými kořeny, který Řecko reprezentuje na právě probíhajícím hokejbalovém mistrovství světa v Pardubicích. Ve svém životě toho už překonal hodně, ale to největší vítězství si připsal nad zdoláním rakoviny. Teď se chce s řeckou reprezentací probít do semifinále.

Hokejbalové mistrovství světa nabízí mnoho zajímavostí. Ta jedna se nachází v řecké sestavě a má číslo 6. To nosí Spiro Goulakos, naposledy obránce Hartford Wolf Pack, což je tým z AHL, který je farmou New York Rangers. To však není to jediné, co zahrnuje příběh tohoto chlapíka. Ve dvaceti letech totiž překonal Hodgkinův lymfom, což je nádorové onemocnění lymfatických tkání.

Související obsah


I tak se dostal Goulakos do druhé nejvyšší zámořské soutěže. I když to nebylo jednoduché, sympatický obránce na to má vysvětlení. "Upřímně, nenechte se tou nemocí definovat. Prostě jděte dál. Ono se to zlepší. Pro většinu lidí je to naštěstí jen dočasné. Poté si budete vážit života o něco více," svěřil se pro oficiální web mistrovství světa, kde si celý rozhovor s ním můžete přečíst ZDE.

Spiro Goulakos se sice narodil v kanadském Montrealu, ale jeho rodiče pochází z Řecka. Právě tuto zemi teď v Pardubicích reprezentuje a dnes zabojuje se svými spoluhráči proti Americe o postup do semifinále.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu AHL

Důležité Události