Rallye Dakar

Česká závodnice si plní sen: Čtyřkolkářka Olga pojede Dakar!

Výprava České republiky se na Dakaru rozroste o další jméno. A to dokonce ženské. Na trať vyrazí čtyřkolkářka Olga Roučková. Ta bude po Gabriele Novotné, která závodí na motocyklu, druhou zástupkyní něžného pohlaví v české sestavě.

Tomu, že se Olga dostane na slavný závod, vděčí vlastně tak trochu i lásce. Právě ta ji totiž přivedla ke čtyřkolkám. "Byla jsem strašně zamilovaná, tak jsem to první rande vytrpěla," vyprávěla v pořadu Víkend o tom, jak se poprvé na tento stroj posadila díky svému příteli.
 

Postupně ale tomuto sportu začala přicházet na chuť a netrvalo dlouho a byly tu první závody. A s nimi i úspěchy. Například na mistrovství Evropy v Bulharsku získala stříbro v ženské kategorii a celkový bronz.
 

Přišly ale už i karamboly. Například v Řecku si po srážce se srnkou zlámala žebra. Od té doby se snaží být opatrnější a snaží se pomáhat i svým kolegům. "Jela jsem v pustině a najednou vidím čtyřkolkáře a u něj dva kluci. Čtyřkolka převrácená. Tak jsem zastavila a v letu jsem mu chytala tepnu na noze. Praskla mu tepna v třísle, krev byla všude, ale věděla jsem, co mám dělat. Kluk je v pořádku, odvezli ho do nemocnice, hned šel na operaci a myslím, že na příští rallye se potkáme," vypráví.

Pro Olgu Roučkovou bude jedním z dalších velkých závodů Rallye Dakar. Jeden velký splněný sen!

msl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rallye Dakar

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.