APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Urážky i fašistický pozdrav: Němce v Edenu naštvali vlastní fanoušci!

Urážky i fašistický pozdrav: Němce v Edenu naštvali vlastní fanoušci!
Zdroj: Profimedia

Němci si v 88. minutě vystřelili proti Čechům v Edenu vítězný gól a po zápase slavili. Oslava to byla ale soukromá a němečtí fanoušci, kteří do Prahy dorazili, z ní nic neměli. Děkovačka se prostě nekonala a důvod? Fotbalisté tím reagovali na zhruba dvě stě příznivců, kteří rušili při hymnách, minutě ticha a k tomu během utkání vyřvávali hesla s nacistickým podtextem a slyšet byl i fašisticky pozdrav či urážky.

Je z toho teď pěkný poprask, ale lze to chápat. Němečtí fotbalisté se po kvalifikačním utkání o mistrovství světa nepřišli rozloučit se svými fanoušky, když porazili český výběr 2:1. Střelec vítězného gólu Mats Hummels to označil jako hroznou katastrofu. "Tohle nejsou fanoušci, to jsou potížisti, chuligáni. Tihle lidé ničí fotbal a dělají to vědomě, proto je třeba dohlédnout na to dostat je ze stadionů. Nic takového na našich zápasech nechceme," vysvětlil důvod, proč chyběla děkovačka.

Mimo fašistických popěvků, hesel a pozdravu byly slyšet i urážky směrované na svaz i hráče. "Tima Wernera uráželi, ponižovali, pak začali křičet další hnusy. Zcela se od toho distancujeme, nechceme s tím nic mít. Proto jsme tam také (k sektoru) nešli. Mrzí nás to kvůli těm, kteří nic takového nedělali," pokračoval Hummels. Ten to vysvětloval tak, že šlo o fanoušky konkurenčních týmů.

Související obsah

Německý fotbalový svaz sice zařídil mnohým v Edenu přítomným zájezd i vstupenky na utkání, ale ti problematici prý jeli po vlastní ose. "U těch dalších nešla distribuce vstupenek přes nás," dodal manažer národního týmu Oliver Bierhoff.

lju, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události