Hokej

Aréna, kde hrál Jágr, se změnila. Hokejisté sbírají peníze pro oběti

Aréna, kde hrál Jágr, se změnila. Hokejisté sbírají peníze pro oběti
Zdroj: Instagram

Hurikán Irma se přehnal nad Floridou a lidé se pomalu vzpamatovávají z přírodní katastrofy. Tisíce lidí přišly o bydlení a hledají azyl všude možně. Jedním ze záchytných bodů je i BB&T Arena, sídlo hokejových Panthers.

Fotky říkají vše. Hokejisté Floridy opustili své sídlo a nechali jej k dispozici lidem, kteří doplatili na následky hurikánu. Po patrech arény jsou rozmístěná mobilní lůžka, v garážích pak parkují vozy záchranářů a hasičů.


Panthers připravili 2500 mobilních postelí a ubytovali ve své hale nejen lidi, kteří přišli o střechu nad hlavou, ale i dobrovolníky, kteří pomáhají z likvidací katastrofy. Aréna je místem, kam míří lidé, kteří chtějí pomoci.


"Byla to dlouhá cesta, ale jsme tady. Teď jen čekáme, kam nás pošlou, abychom pomohli," říká Jeff Sanderson, který na zpustošené místo dorazil z Mississippi. Není jediný. Američané projevují solidaritu, ale v podstatě touží po dobrodružství.
Vše se děje při provozu. Led v aréně ani nerozpustili, tým Panthers jen zamířil na soustředění před startem NHL na sever k Bostonu. A čeká se, že se za týden zase vrátí.


Ale ani tam nezahálí. Vyrazili na zápas baseballové MLB do Fenway Parku, kde zrovna hráli proti domácím Red Sox hráči Tampa Bay Rays právě z Floridy a se kbelíky obcházeli obecenstvo a vybírali příspěvky na pomoc postiženému obyvatelstvu.


Za týden se ale zase vrátí domů a hokejová sezona pomalu začne. Hurikán se prostě prohnal, a život poběží dál.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události