Tomáš Rosický nebyl pro utkání Sparty proti Teplicím ani na lavičce náhradníků. Tahle informace řadu fanoušků Letenských notně znepokojila, a tak se logicky ptali, co se se zkušeným fotbalistou děje. Klub ale přispěchal s vysvětlením.
Reprezentační záložník Tomáš Rosický patřil v posledních zápasech k velkým oporám pražského celku. Proto si od něj hodně fanoušci slibovali i v dalším utkání. Jenže proti Teplicím v základní jedenáctce nevyběhl. A nebyl dokonce ani na lavičce náhradníků.
A fanoušci začínali být znepokojení. Je snad Tomáš Rosický znovu zraněný? To byla otázka, která napadla řadu z nich jako první. Záložník totiž během své kariéry na zdravotní potíže hodně trpěl a nepřestaly ho pronásledovat ani po návratu na Letnou.
Klub jeho absenci do jisté míry vysvětlil už na sociálních sítích.
Rosick nastoupil do derby s lehmi zdravotnmi potemi, v tdnu s tmem neabsolvoval vechny trninky a po dohod s trenrem nenastoup. pic.twitter.com/U2RPhyUF5m
— AC Sparta Praha (@ACSparta_CZ) 24. z 2017
O jeho absenci pohovořil i na tiskové konferenci po utkání kouč Andrea Stramaccioni. "Tomáš měl tento týden individuální trénink. Včera jsme se bavili o dnešním zápase a rozhodli se ho nepostavit, protože nebyl stoprocentně připravený," uvedl.
Sparta zápas proti Teplicím bez Rosického zvládla, dvěma góly Václava Kadlece a jedním Davida Lafaty vyhrála 3:0. Pro příště by ale jistě nejen vedení klubu, hráči, ale i fanoušci byli rádi, kdyby se zase "Rosa" vrátil na trávník.