Francouzský lyžař David Poisson zemřel v pondělí na svahu sjezdovky v kanadské Nakisce. Smrt jedné z výrazných osobností Světového poháru je stále tématem. Je vůbec možné, že bronzový medailista z MS 2013 proletěl dvě záchranné sítě?
Stala se obrovská tragédie, které možná nešlo zabránit. Poisson vždy jezdil na hranici risku, v kariéře měl několik vážných pádů, které ale pokaždé skončily šťastně. Ten v Nakisce byl ale fatální.
Série snímků, které společně vytvořili členové francouzské reprezentace sjezdařů pro tehdy populární sérii Mannequine Challenge, končí právě v záchranné síti… 364 dnů poté se ale stala věc, která děsí. Poisson vyletěl do lesa a zemřel.
Související obsah
Francouzskému sjezdaři se zasekla hrana lyže ve 100 kilometrové rychlosti. Nedokázal na to reagovat, projel dvě záchranné sítě a narazil do stromu. Záchranáři nakonec odvolali i helikoptéru, která měla dorazit s rychlou pomocí. Poisson byl mrtvý na místě.
Poblíž místa neštěstí byli i švýcarští sjezdaři, kteří trénovali na stejné sjezdovce. Beat Feuz a Marc Gisin dokonce 45 minut před inkriminovaným incidentem pořídili fotku s pohledem na celou sjezdovku v Nakisce.