Dakar

Dakar: Prokop se drží na deváté pozici, Macík je čtvrtý

Na čtrnáctém místě završil pátou etapu Rallye Dakar automobilový závodník Martin Prokop, jenž se tak celkově drží na deváté příčce. V kategorii kamionů se na čtvrté pozici nachází Martin Macík, který však ve středu dojel jako šestnáctý.

Prokop ztratil ve středu téměř 55 minut na nejrychlejšího Stéphanea Peterhansela z Francie a výkon svého týmu nehodnotil příliš kladně.

"Ve druhé části etapy jsme se bohužel nevyhnuli chybám, navigace nám dnes hodně nešla. Ztratili jsme tak spoustu času. Museli jsme se vracet, zapadli do dun a dlouho se z nich dostávali ven. V dalším údolí jsme navíc odbočili příliš brzy z kaňónu," postěžoval si Prokop.

Související obsah


Že mu i nadále patří místo v první desítce, jeho zklamání moc nemírní. "Auto sice funguje, ale neměli jsme žádnou čistou etapu a furt děláme nějaké blbosti. Snad to do příštích dnů vylepšíme," věří český závodník.

Mezi kamiony byl ve středu z Čechů opět nejlepší Martin Kolomý, který dojel šestý. I tak ale byla jeho ztráta na suverénního Rusa Eduarda Nikolajeva více než osmihodinová.

Související obsah


To až na šestnáctém místě se objevil Martin Macík, jenž však zůstává na čtvrté příčce. Jeho ztráta na nejlepší trojku ovšem  narostla už na hodinu a čtvrt.

"Podělalo se, co mohlo! A když jsme si mysleli, že už to horší být nemůže, udělali jsme ještě defekt na pravém zadním kole. Ztratili jsme náskok a teď to bude boj o čtvrté, páté a šesté místo," glosoval situaci Macík.

fre, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události