Dakar

Prokop drží na Dakaru sedmé místo, Macík je mezi kamiony třetí

Automobilový závodník Martin Prokop se na slavné rallye Dakar drží na slušné sedmé pozici. Martin Macík se svým kamionem hájí průběžnou třetí příčku. Ze hry o lepší umístění mezi kamiony je už nejspíše Martin Kolomý, přestože v maratonské etapě dojel na pěkném 5. místě.

Prokop byl po sobotním 5. místě v neděli desátý a litoval několika chyb, kvůli kterým ztratil čas. V průběžném pořadí se mu mírně vzdálil šestý Polák Jakub Przygoňski a zezadu se k němu zase přiblížil Chálid Al Kasímí ze Spojených arabských emirátů.

Mezi kamiony byl z Čechů opět nejrychlejší Martin Kolomý, který je však po velkých problémech ve 3. etapě ze hry o přední umístění. Naopak už na třetí místo se posunul Macík, který využil problémy Bělorusa Sergeje Vjazoviče.

Nejlepším českým motorkářem je i nadále Milan Engel, jenž se o víkendu lehce posunul vpřed a je na průběžném 28. místě. "V neděli jsem měl nějaké krizovky, vyletěl jsem i z tratě, ale nic zásadního se nestalo. Jsem zdravý a motorka je celá," řekl Engel, který se těší na další část rallye. "Pokračuju s chutí, v neděli se mi docela dařilo. Po dni volna nás čeká znovu maratonská etapa a očekávám, že to tam bude velké peklo. Teď to bylo hodně o rychlosti, tam budou opět velké rozdíly," dodal člen týmu Moto Racing Group k testům na území Argentiny.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události