Sport

Olympijské kruhy na prsou! Čeští bobisté mají odvážné tetování

V úterý ráno byli členové českého bobového týmu hosty Snídaně s Novou. A hned potom zamířili do tetovacího salonu. Co tam jeli dělat?

Tým českých bobistů se rozhodl nechat před zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu potetovat. A nejedná se o žádnou novinku! Tradice tetování bobistů je již pěkně dlouhá: "Tahle tradice je tady již od roku 1994, od olympiády v Lillehammeru," vysvětluje reprezentant Jan Šindelář.


Každý z bobistů bude mít tetování trochu jiné a na jiném místě. Pojítkem jsou ale olympijské kruhy: "Já budu mít olympijské kruhy na předloktí, chci to barevně," říká krátce před samotným tetováním další z reprezentantů Jaroslav Kopřiva. 

Že nejsou bobisté žádná ořezávátka, dokázali i v tetovacím salonu. Ani jeden z členů národního týmu neměl z tetování obavy, i když se jednalo o jejich premiéru. "Čekal jsem, že to bude výrazně horší a je to úplně v pohodě," svěřil se na téma bolesti ještě v tetovacím křesle Jan Šindelář.

Související obsah

A s jakými ambicemi bobisté do Pchjongčchangu jedou? "Probojovat se do čtvrté jízdy se čtyřbobem, to znamená být do dvacátého místa," prozrazuje Šindelář, který v bobu jezdí teprve čtyři roky. Jeho týmový kolega Jaroslav Kopřiva míří s kolektivními cíli ještě výš: "Myslím si, že když budeme v TOP15, tak budeme spokojeni," říká deset dní před zahájením olympiády.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události