Yoel Romero

Kubánský expres Romero vypnul Rockholda! Půjde teď o titul?

Kubánský expres Romero vypnul Rockholda! Půjde teď o titul?
Zdroj: Profimedia

Napínavý duel ve střední váze, kde mohl získat titul jen jeden z účastníků, taková byla hlavní pozvánka na UFC 221 s Lukem Rockholdem a Yoelem Romerem v hlavních rolích. Zraněný šampion Whittaker sledoval zápas s pohodlí sedačky, jako běžný divák, zatímco Rockhold a Romero dokazovali své světové kvality. A děly se věci!

Po celou dobu zápasu bylo něco cítit ve vzduchu, jako kdyby Romero něco chystal a nakonec se tak opravdu stalo! Zápas o budoucnost divize středních vah začal Rockhold velmi zhurta. První pořádný kop na Romerovu nohu znamenal tržnou ránu na lýtku a krev začala pomalu, ale jistě zalévat jednu z nejsilnějších zbraní Rockholda. Poté zkusil znovu kop, aby se ujistil jak na tom noha je a po nejistém došlápnutí to však začalo pro bývalého šampiona vypadat dobře. Kombinace boxu a především všemožných kopů Kubánce plně zaměstnávaly, ale otázka byla, do jaké míry jeho vyčkávání bylo strategií.


Hned co začalo kolo druhé se Yoel rozběhl a vším co měl zasypal Rockholda. Ten byl evidentně v potížích a dělal, co mohl, aby se udržel na nohou a tuto bouři nakonec ustál. Patrně ale Rockhold nepatří mezi ty, kteří přijmou větší rány a ani to s nimi nehne. Romero se poté opět uklidnil a Rockhold se zbytek kola snažil získat body v jeho prospěch.


V posledním zápase Romero prohrál a vinil především sebe za to, jak hospodařil s energií. Proti Rockholdovi bylo vidět značné vyčkávání a trpělivost a nutno říci, že s tímto přístupem sklidil úspěch. Ve třetím kole přišla na řadu Romerova výbušnost a levým hákem našel Lukovu bradu, což znamenalo rychlý pád. Rockhold byl po prvním úderu již značně mimo, jelikož v opakovaném záběru bylo vidět, že oči vůbec nereagovaly na Romera, ale pro jasný výsledek přidal Yoel ještě jeden úder po kterém již nebylo pochyb o vítězi hlavního zápasu.

I přes vadu na kráse, což bylo překročení váhového limitu se zdá pro Romera logický pouze jeden duel a to odveta se šampionem Whittakerem. Dana White stačil tuto informaci potvrdit a tak bychom se mohli těšit na pikantní odvetu, kde se 40letý Romero pokusí znovu ukořistit titul a stát se historicky prvním kubánským šampionem v historii UFC.
 

Pro Rockholda se nyní naopak vše zamotalo. Cesta k titulu bude nyní složitější a návrat po tak tvrdém knokautu nebude snadný. Již před dnešním zápasem se ale vyjádřil o možné cestě do vyšší váhové kategorie. Na vážení nevypadal opravdu dobře a svými fyzickými proporcemi se určitě v polotěžké váze neztratí. Otázkou je jeho brada, o které se nyní velmi diskutuje, zda je schopný ustát tvrdší úder, což je ovšem něco s čím Luke nemůže nic udělat.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události