Fotbal

Revoluce v českém fotbale: Juniorská liga se už hrát nebude!

Revoluce v českém fotbale: Juniorská liga se už hrát nebude!
Zdroj: Profimedia

Velká změna v českém fotbale. Od nového ročníku 2019/2020 se už nebude hrát juniorská liga. Na Ligovém grémiu fotbalové asociace se rozhodlo, že soutěž pro mladé hráče skončí a místo toho se rozšíří rezervy prvoligových, druholigových klubů a zapojí se do třetích nejvyšších soutěží.

O zrušení juniorské ligy si rozhodly kluby samy. Informaci pak přinesl šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Související obsah

"Kluby jsou přesvědčené, že z hlediska výchovy hráčů a přechodu hráčů z mládežnické do dospělé kategorie je lepší jejich působení na hostováních a v nižších soutěžích než v juniorské lize, která podle nich nesplňuje parametry tvrdých mistrovských utkání,“ řekl Svoboda.

Související obsah

Důvod je ten, aby se předešlo neobvyklým výsledkům v zápasech. Například před dvěma týdny vyhrála pražská Dukla na Slavii 8:4.

Soutěž se hraje od sezony 2012/13, z původních osmnácti týmů se rozrostla na dvacet. Povinně v ní nastupují mládežnické výběry prvoligových celků, dobrovolně se zapojovaly i druholigové, jako například České Budějovice či Třinec.

"Týmy, které budou chtít, si vytvoří B mužstva, které budou následně zařazeny do třetí ligy. Úvaha je taková, že dojde k rozšíření ČFL na dvě skupiny po 16 a v nějaké formě bude rozšířena rovněž MSFL,“ vysvětlil Svoboda.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události