Fotbal

Nová éra začíná: Najděte novou českou brankářskou jedničku!

Nová éra začíná: Najděte novou českou brankářskou jedničku!
Zdroj: Profimedia

Dlouhá léta byl stálicí v brance českého národního týmu Petr Čech. Jenže gólman Arsenalu už se s dresem reprezentace rozloučil a na jeho výkony musí navázat další. Český reprezentace vyráží na první turnaj nové éry a trenér Karel Jarolím připustil, že o nové jedničce zatím není rozhodnuto.

Po konci Petra Čecha se skoro automaticky dostal do branky reprezentace Tomáš Vaclík. Předurčovala ho k tomu vedle výkonnosti i účast Basileje v Lize mistrů. Těžké zápasy a pravidelné vytížení, to byl ideální předpoklad pro neotřesitelnou pozici i v brance nároďáku.

Související obsah


Jenže čas vše mění. Vaclík nyní už není jediným českým brankářem s vysokým kreditem a o místo se hlásí další. Na turnaj do Číny vyráží český tým s hodně silnou brankářskou trojicí. Vaclíkovými konkurenty jsou Tomáš Koubek z francouzského Stade Rennes a Jiří Pavlenka z bundesligového Werderu Brémy.


"Já bych si přál, abychom všude měli takovou konkurenci. Všichni tři jsou kvalitní brankáři. Jedničku zatím nemáme, jsme v nějaké fázi a máme ještě dva srazy, podle kterých se rozhodneme, kdo by měl být jedničkou,"
nastínil Jarolím další vývoj.


Tomáš Koubek dokázal vytáhnout podceňovaný tým Stade Rennes už na šestou příčku tabulky a od svého příchodu do branky své konkurenty nepustil. Během 25 zápasů vychytal osm čistých kont a úspěšnost zákroků drží nad 70 procenty. V průběhu února pak dokonce během jediného zápasu chytil dvě penalty!

Související obsah


O Jiřím Pavlenkovi se bundesliga dozvěděla nedávno, ale během jediné sezony se stal bývalý gólman Baníku a Slavie aspirantem na nejlepšího brankáře soutěže. Týden starý rozbor na oficiálních stránkách bundesligy řadí Pavlenku mezi čtyři nejlepší gólmany ligy.  Během 25 utkání vychytal v podprůměrných Brémách 7 čistých kont.


Ač Tomáš Vaclík nebyl pro reprezentaci špatnou volbou, možná je čas vybrat novou jedničku.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události