Fotbal

Slavii má spasit nový investor. Bude béčkem Manchesteru City?!

Slavii má spasit nový investor. Bude béčkem Manchesteru City?!
Zdroj: Profimedia

Evropskou část investiční skupiny CEFC, která vlastní fotbalovou Slavii, má získat nový investor. Měla by jím být jiná čínská společnost CITIC. Ta už přitom vlastní i podíl v Manchesteru City!

Společnost CITIC je nejspíš pro českého fanouška velkou neznámou, ale v Anglii už moc dobře vědí. Její třináctiprocentní podíl v holdingu, který ovládá například velkoklub Manchester City, budiž dostatečným důkazem.

A právě tenhle investor by měl spasit dosavadního vlastníka Slavie CEFC. Ta má problémy se zakladatelem a akcionářem Jie Ťien-mingem. Čínská média uvádí, že je vyšetřován hospodářskou kriminálkou. Ťien-ming se proto hodlá stáhnout z vedení firmy a v CEFC už nebude mít podíl.

CEFC má být částečně zestátněna. Podle jejího oficiálního prohlášení má jejích 49 procent získat jiný investor - pravděpodobně státní čínská skupina CITIC. Že by se jednalo o tohoto investora, ještě nikdo oficiálně nepotvrdil. O CITIC se však spekuluje nejvíce a vše bude jasno, až jednání skončí.

Pražská Slavia by se tak s hodně velkou nadsázkou mohla stát akademií Manchesteru City. Zkrátka když by trenér Citizens chtěl poslat Sergia Aguera do béčka, v Edenu by ho Jindřich Trpišovský určitě přivítal s otevřenou náručí.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události