Biatlon

Koukalová se těší, až jednou s biatlonem sekne. Mnozí ji zklamali!

Koukalová se těší, až jednou s biatlonem sekne. Mnozí ji zklamali!
Zdroj: Profimedia

Biatlonistka Gabriela Koukalová v době své zdravotní absence s novináři příliš nekomunikuje. Teď však poskytla zajímavý rozhovor pro magazín Glanc, ve kterém otevřeně hovořila o zklamání lidmi ze svého okolí i tom, že se už částečně těší do biatlonového důchodu.

Dvě stříbra z olympiády v Soči, dvě zlata z mistrovství světa, ale teď dlouho nic. Gabriela Koukalová byla na vrcholu, ze kterého ji sesadilo zranění, se kterým stále laboruje.

A tak trochu ho připisuje na vrub změně v technice, kterou požadoval trenér Ondřej Rybář. "Nejdřív musím říct, že Ondrovi vděčím za strašně moc. Mám ho ráda, ať se stalo, co se stalo. Je geniální trenér. Trenérů, kteří dokážou trénovat jednoho člověka, jsou zástupy, ale trenér, který dokáže vytrénovat celou úspěšnou generaci, to je rarita. Média celou tu věc s mým vyjádřením trochu převrátila a to celému příběhu nepomohlo. S Ondrou jsme v minimálním kontaktu," uvedla Koukalová pro magazín.

Související obsah

Koukalovou během složitého životního období mnoho lidí zklamalo. "Z toho jsem byla nejvíc smutná. Odvrátili se ode mě i ti, o kterých jsem si myslela, že jim na mně záleží. Jenže to asi platilo, jen dokud se mi dařilo. Je to bolestná zkušenost, která mě hrozně ranila a mám to v sobě dodnes," přiznala úspěšná biatlonistka.

A co teď bude dál? Uvidíme vůbec ještě někdy Koukalovou na biatlonové trati? Podle fyzioterapeutů se Koukalová zbaví bolestí achilovek postupem času a díky delší pauze. Chuť česká olympionička stále ještě má, i když se částečně těší i na sportovní důchod. "Možná to zní zvláštně, ale vlastně se celkem těším, až budu jednou bez biatlonu," přiznává Koukalová.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události