APLIKACE TN.CZ
Hokej

Poslali ho domů zemřít. Bitkař z NHL ale vstal z vozíku a žije!

Poslali ho domů zemřít. Bitkař z NHL ale vstal z vozíku a žije!
Zdroj: Twitter

Před třemi lety lékaři sdělili obětavému hokejistovi Gino Odjickovi krutou diagnózu. Během několika měsíců měl zemřít. I proto mu doporučili stěhování z Vancouveru, kde hrával, domů do Maniwaki nedaleko Ottawy. Jenže po třech letech tenhle chlapík překvapil!

Když před třemi lety opouštěl nemocnici ve Vancouveru, bylo mu zle. "Poslali mě z Vancouveru zpátky do Ottawy, abych byl u svých blízkých a mohl zemřít," vzpomínal na červen roku 2014. Na invalidním vozíku opravdu vypadal jako troska. Bylo mu přitom pouhých 44 let.

Zdroj: Twitter

Měl za sebou během 12 sezon ve slavné lize 148 bitek, dělal osobního strážce Pavlu Buremu a chodil na led hlavně ve chvílích, kdy byli potřeba bojovníci.


Uměl ale dát i gól, vždyť jich během 604 zápasů nasázel 61! Jenže daleko víc září jeho bilance trestných minut. Za katrem strávil 2567 minut, což ho řadí na 17. místo historických statistik. I tenhle styl hokeje se podepsal na Odjickově zdraví.

Zdroj: Twitter

Ale Gino začal znovu bojovat. Místo toho, aby se smířil s posledními dny svého života, vsadil na experimentální léčbu. Po třech letech zase vypadá svěží.


"Všechno zlé je pro něco dobré. A teď musím doufat, že se nepřijde o dalších 20 let života,“
sdělil, když přestal mít problémy.

Zdroj: Profimedia

Nyní ho čeká práce na dokumentárního filmu, který se bude věnovat osudům dvanácti tvrdých bijců z NHL.
Gino Odjick byl jedním z nich.

ram, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události