Hokej

V 52 letech zemřel bývalý hráč Canucks. Proslul bitkami, fanoušci ho milovali

V 52 letech zemřel bývalý hráč Canucks. Proslul bitkami, fanoušci ho milovali
Hokejista Gino Odjick | Zdroj: Profimedia

Hokejová organizace Vancouver Canucks se vypořádává s velmi smutnou zprávou. V pouhých 52 letech zemřel bývalý hráč Canucks Gino Odjick. Na ledě nevynikal bodovou produktivitou, ale především svou fyzickou hrou, kterou podpořil desítkami rvaček. Fanoušci ho milovali nejen díky hře, ale i díky charitativní činnosti.

Smutnou zprávu přinesla Odjickova sestra Dina, která o bratrově smrti informovala na svém facebooku. "Naše srdce jsou zlomená. Můj bratr Gino Odjick nás opustil a odešel do duchovního světa," napsala Dina Odjicková.

Rodák z Maniwaki byl draftován Vancouverem v roce 1990 a za Canucks odehrál osm sezon. Pomohl týmu k postupu do finále Stanley Cupu 1994, kde Vancouver padl až v sedmém zápase s New Yorkem Rangers.

Odjick nikdy nesbíral mnoho bodů, ve své nejproduktivnější sezoně vstřelil 16 gólů a přidal 13 asistencí. Plnil však roli drsného muže, který se nebojí porvat za svůj tým. Ve třech sezonách se dostal nad hranici 300 trestných minut, v rekordní sezoně jich měl 371. Drží také rekord organizace s 2 127 trestnými minutami. Fanoušci Canucks ho ale milovali.

V bitkách, kterých v NHL absolvoval 148, se zastával svých spoluhráčů, a zejména Pavla Bureho, tehdejší největší hvězdy Vancouveru.

"Gino byl miláčkem fanoušků od chvíle, kdy se připojil k organizaci. Dával srdce a duši do každého střídání na ledě," řekl ke smutné události šéf Vancouveru Canucks Francesco Aquilini. "Inspiroval mnoho dalších a ztělesňoval to, co znamená být hráčem Canucks. Byl mým blízkým přítelem a osobou, na kterou jsem se mohl spolehnout, když jsem chtěl radu a podporu. Bude nám velmi chybět," dodal Aquilini.

Související obsah

​"Udělal toho hodně pro celou organizaci nejen na ledě, ale i mimo led. Bude velmi chybět celé komunitě," uvedl současný kapitán Vancouveru Bo Horvat.

Po osmi sezonách ve Vancouveru přestoupil do New Yorku Islanders a poté si zahrál i za Philadelphii a Montreal. V NHL ukončil kariéru v sezoně 2001–2002. V roce 2014 v otevřeném dopise informoval fanoušky, že mu byla diagnostikovaná amyloidóza a zbývá mu jen pár let života. Doktoři mu však později řekli, že už to mohou být jen měsíce, nebo dokonce týdny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události