Hokej

Mongolové přepsali historii: Zápas vyhráli poprvé během 19 let!

Mongolové přepsali historii: Zápas vyhráli poprvé během 19 let!
Zdroj: Twitter IIHF

Hokejová historie se opět přepisovala a postaral se o to národní tým Mongolska. Tomu se totiž podařilo vůbec poprvé od doby, co je členem Mezinárodní hokejové federace, vyhrát mezinárodní utkání. Mongolové porazili Thajsko 4:1.

V Mongolsku (žije zde přes 3 miliony obyvatel) není sport součástí národní kultury, jako je tomu třeba v Česku, kde téměř každý řeší fotbal nebo hokej. Mongolsko se baví Nadámem, což je tradiční typ festivalu, v rámci kterého se konají tzv. tři mužské hry. Jedním je mongolský zápas, druhým jízda na koni a třetím lukostřelba. Ale právě hokej teď možná půjde v této zemi hodně nahoru.

Související obsah

Mongolsko totiž poprvé na mezinárodní scéně vyhrálo. V rámci Challenge Cupu v Asii porazilo Thajsko 4:1 (hrálo se na Filipínách). Ano, exotiky je tady opravdu hodně. A pokud se ptáte, jak dlouho je Mongolsko členem IIHF (Mezinárodní hokejové federace), tak od roku 1999. Mongolové byli s hokejem nejdále v letech 2007 až 2013, kdy hráli nejnižší úroveň mistrovství světa.

Co se týče podmínek pro hokej v Mongolsku, země má nabízet devatenáct venkovních kluzišť. Některá dokonce splňují mezinárodní rozměry. Vzhledem k tomu, že se kluziště udržují jen podle přírodních podmínek, hokej se zde hraje jen dva až tři měsíce během zimy.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události