V AS Řím se na diety nehraje. Štědrý Mourinho koupil na oslavu 60 pizz

Šťastný José Mourinho na střídačce AS Řím Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté AS Řím o víkendu zahájili novou sezonu Serie A vítězně. V úvodním zápase těsně porazili Salernitanu 1:0 a trenér José Mourinho se rozhodl vstup do nového ročníku patřičně oslavit. Jak jinak než italským pokrmem číslo jedna.

Řím po příchodu posil jako Paulo Dybala letos pomýšlí jen na ty nejvyšší příčky. V prvním zápase sice papírově slabší Salernitanu porazil jen 1:0 po skákavé střele Cristanteho, ale i těsné vítězství je důvod k oslavám.

Čtyřnásobný trenér roku a držitel dvou trofejí pro vítěze Ligy mistrů zkrátka ví, jak své svěřence odměnit. Hráčům a dalším zaměstnancům klubu po výhře koupil hned 60krát pizzu. Doplněnou energii budou hráči potřebovat 22. srpna, kdy se ve druhém kole utkají s Cremonese.

​Z oslavy se pomalu stává tradice. Pizzy se hráči AS Řím dočkali i loni, kdy v Salernu zvítězili 4:0. Tehdy si pizzu společně vychutnali ve vlaku cestou do hlavního města.

"Jasně, že by bylo lepší vyhrát 3:0 nebo 4:0. A to bylo určitě možné. Ale posledních 20 minut hry bylo opravdu dobrých. Ty minuty ukázaly naši vyspělost," zhodnotil první výhru Mourinho. Portugalský kouč také vyzdvihl výkony Dybaly a Zaniola.