Biatlon

Záhada spolknuté lžičky: Tady je důkaz, že se to Koukalové stalo!

Záhada spolknuté lžičky: Tady je důkaz, že se to Koukalové stalo!
Zdroj: Profimedia

Biatlonistka Gabriela Koukalová je v posledních dnes tématem číslo jedna. Její šokující přiznání o anorexii a napjatých vztazích s Veronikou Vítkovou vyvolalo mezi fanoušky rozporuplné pocity. Ve své knize ale také prozradila, jak to bylo se lžičkou, kterou spolkla.

Koukalová ve své knize popisuje, že během kariéry trpěla poměrně zásadními výkyvy váhy. Například před olympiádou v Soči, kde pak vybojovala dvě stříbrné medaile, vážila 54 kilo.

Související obsah

Jenže skončila sezona a Gábina přibrala 16 kilo a rázem vážila 70! Její ideální váha s ohledem na tělesnou výšku a další proporce by měla být zhruba 65 kilo.

Související obsah

Aby pak nabraná kila shodila, uchylovala se k opakovanému zvracení, které vyvolávala tak, že si strkala prst do krku. Postupně ale tahle "finta" přestávala fungovat a tak si musela pomáhat i jinak.

"Někdy to byl zubní kartáček, jindy tužka, až jsem jednou sáhla  po ocelové lžičce. Jenže jsem ji špatně chytla doruky a zastrčila ji moc hluboko," popisuje ve své knize a odtajnila tak historku, které se s manželem Petrem nejprve smáli, ale když před ním přiznala, proč si lžičku strčila do krku, bylo po legraci.

Související obsah


Tahle historka se stala těsně před soustředěním v Německu a Koukalová místo balení kufrů spěchala na pohotovost. Tam jí udělali rentgen a ona musela lhát, jak že se jí lžička do trávícího traktu dostala.
 


"Vymyslela jsem si, že jsem v krku měla nějaké čepy, které jsem si chtěla vyšťourat. Doktor na to skočil, ale Petr ne. Poslala jsem mu rentgen se stejnou historkou a do telefonu jsme se tomu smáli," popisuje dvojnásobná mistryně světa.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události