Biatlon

Kauza doping? Björndalen mě strašně zklamal, píše Koukalová

Kauza doping? Björndalen mě strašně zklamal, píše Koukalová
Zdroj: Profimedia

Pokud se Gabriela Koukalová ještě někdy vrátí do kolotoče biatlonového světa, asi už to nebude takové jako dřív. Vítězila, usmívala se, ale také bojovala proti dopingu. Ve své knize „Jiná“ ale odhaluje i přístup velkých hvězd k ožehavému tématu.

Zdálo se, že Koukalová nebo Fourcade bojují hlavně proti ruskému dopingu. Jenže podle svědectví dvojnásobné olympijské medailistky bylo biatlonové prostředí tímto tématem rozpolcené.


„Asi nejvíc v mých očích stoupl Michal Šlesingr. Ani ne tak Martin Fourcade, který je samozřejmě slyšet, protože je nejlepší na světě, ale právě Michal,“
píše Koukalová ve své velké zpovědi.


„Michal dokonce zburcoval petici pro všechny biatlonisty. Nejvíc mě pobavilo, že ji podepsali všichni Rusové i s trenéry,“ vypráví.


Pak ale přidá, že boj proti dopingu byl lhostejný i velkým jménům celého biatlonu. Na seznamu lidí, které Koukalovou zklamali je dokonce možná největší legenda tohoto sportu.


„Nepodepsal třeba Björndalen, který mě tím hodně zklamal. Taky někteří Rakušani. Nebo slovenský kouč Sanitra, který se dlouho staral o olympijskou vítězku Kuzminovou a teď trénuje Ukrajince. Pro mě je to zbabělec,“ píše otevřeně.


Když pak v boji o mistrovství světa 2021 bojovalo Nové Město na Moravě s ruskou Tjumení a Koukalová byla jedním z hlavních hlasů pro českou kandidaturu, přišel jí domů anonym: „Ty děvko, nepleť se do něčeho, čemu nerozumíš. Běž radši jako všechny české holky točit porno.“

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události