Biatlon

Koukalová podepisovala knihu: Dorazily za ní stovky fanoušků!

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Gabriela Koukalová vydala svoji novou knihu, ve které popisuje, jak v posledních letech soupeřila nejen s ostatními závodnicemi na trati, ale hlavně s anorexií a bulimií. Otevřená zpověď však nabízí i další zajímavá témata ze soukromí české biatlonistky. Dnes uspořádala autogramiádu, na kterou si pro podpis přišly stovky lidí.

Autogramiáda se konala v Paláci knih Luxor, kam za českou biatlonistkou dorazily stovky lidí. Gabriela Koukalová si z davu vybrala náhodně malou fanynku, se kterou knihu oficiálně uvedla do obchodních řetězců. Jen té poskytla držitelka dvou stříbrných medailí z olympiády věnování. Na ostatní už tolik času neměla a tak se jen rychle podepisovala.

Kdyby ve zpovědi šlo jen o sportovní výsledky a dojmy ze závodů, asi by se o knize naší nejúspěšnější biatlonistky moc nemluvilo. Jenže publikace je plná věcí, které některým lidem z Gabrielina okolí zrovna moc nelichotí.

Ozval se už její mládežnický trenér Jindřich Šikola, kterému Koukalová přičítá podíl na tom, že právě kvůli němu začala mít problémy s příjmem potravy.

"Zasedl si na mě tak, že mi na přípravě ve Švédsku hodil jídlo do záchodu. Jindy mě stavěl před zrcadlo, abych se na sebe podívala, jak jsem odporná, nechutná a tlustá." napsala o něm například Koukalová.

V knize je ale i spousta dalších pikantních pasáží z osobního života, kde Koukalová odhaluje také zážitky z mimo biatlonového prostředí.

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).