Volejbal

VLOG českých volejbalistek: Proč v Číně přesívají pečlivě písek?

Dvojice Kristýna Kolocová/Michala Kvapilová bojuje v Číně na turnaji Světové Série a už zítra může postoupit přímo do osmifinále. Ve volném čase má elitní český pár i trochu toho času, aby se s fanoušky podělil o zákulisí turnaje. V exkluzivním vlogu pro Nova Sport se mimo jiné dozvíte, proč v Xiamenu dbají na kvalitu písku a proč ho tak důkladně přesívají.

Po příjezdu do Číny zajímaly české hráčky podmínky. "Dobrovolníci tu normálně přesívají písek. Chtějí z něj dostat kamínky, abychom se o ně asi nepořezaly," popisovala Kolocová s Kvapilovou činnost lidí, která je zachycena ve vlogu.

Na písku si sice dali místní záležet, ale se sítěmi si starosti nedělali. Dlouho je prostě nenatáhly, ale naše holky to braly s humorem. "Nemůžeme tu trénovat. Řekli nám „No, no, no“ a to je asi jediné anglické slovíčko nebo výraz, který tu znají," smála se Kvapilová.

Související obsah

V pátek ráno čeká na Kolocovou s Kvapilovou zápas o přímý postup do osmifinále turnaje. V cestě stojí českému páru dvojice z Ameriky Rossová/Hughesová. V případě, že by Češky prohrály, budou muset hrát ještě jedno utkání. Pokud by v něm uspěly, i pak je čeká účast v osmifinále.

Už v sobotu ráno, konkrétně v 9:30 českého času, můžete sledovat na stanici Nova Sport 1 mužské semifinále čtyřhvězdičkového turnaje Světové Série 2018.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události