Hokej

Špatná zpráva pro nároďák: Kaše na MS nemůže, NHL ho nepustí

Špatná zpráva pro nároďák: Kaše na MS nemůže, NHL ho nepustí
Zdroj: Profimedia

Český národní tým připravující se na MS v hokeji zatím neposílí další hráč z NHL. Ondřej Kaše, který v zámořské soutěži prožil průlomovou sezónu, se omluvil ze zdravotních důvodů. V týmu zatím zůstává jeho bratr David, kterého ale trápí zlomený pravý malíček. Může se tak stát, že na světovém šampionátu budou chybět oba.

 Když Anaheim vypadl v prvním kole playoff NHL, zdálo se, že Ondřeji Kašemu nic nebrání v účasti na nadcházejícím MS v hokeji. Nakonec je ale všechno jinak a talentovaný útočník český tým neposílí.

„Na začátku měl několik zranění, včetně otřesů mozku. S ohledem na to mu bylo v Anaheimu řečeno, ať se mistrovství světa nezúčastní,“ řekl generální manažer národního týmu Jiří Fischer.

 

Související obsah

Kašemu na konci sezóny v NHL vypršela smlouva a přes léto bude s vedením klubem jednat o nové, i proto se nejspíše rozhodl respektovat jejich doporučení.

 

Zdroj: Profimedia

O účast na šampionátu ještě bojuje i jeho mladší bratr David, ale ani ten momentálně není zdráv. Trápí ho fraktura malíčku na pravé ruce.

Související obsah

„Zatím s tím nemůžu držet hokejku. Nejpozději v pondělí mám jít na kontrolní rentgen, který ukáže, jestli kost srůstá a zda by šlo hrát s nějakou speciální dlahou. Cítím šanci a nechci ji pustit bez boje, ale lámat přes koleno to nejde,“ osvětlil pro Sport.cz svou současnou situaci samotný hokejista švédské Mory.

tč, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události