Ondřej Klymčiw

Klymčiv měl na Dakaru vážnou nehodu: Neví, co bylo před a po ní!

Klymčiv měl na Dakaru vážnou nehodu: Neví, co bylo před a po ní!
Zdroj: Profimedia / facebook

Český motocyklový závodník Ondřej Klymčiv skončil po první etapě letošního Dakaru v nemocnici. Vážně havaroval. Musel podstoupit operaci zlomených obratlů a následně i menší chirurgický zákrok. Několik dní byl navíc v umělém spánku a teď přiznává, že si kvůli tomu nepamatuje spoustu dní před i po nehodě.

Dvaatřicetiletý Klymčiw si při ošklivé nehodě na Dakaru zlomil dva obratle, jeho operace ale dopadla dobře. Následky ale nehoda přeci jen má. "Nepamatuji si pět dní předtím a pak ani další tři neděle," přiznal tři měsíce po pádu Ondřej Klymčiw v rozhovoru pro Sport.cz.

Související obsah

To, co se dělo, ví jen od ostatních. "Prakticky všechno vím jen zprostředkovaně. Byl jsem v umělém spánku, a i když jsem po probuzení komunikoval s manželkou a tátou, dostával jsem tolik medikamentů a opiátů, že si až na pár střípků nic nepamatuju," uvedl Klymčiw pro Deník.cz.

Jestli se k závodění vrátí, to ještě sám neví. Myslí na rodinu, kvůli které nechce už moc riskovat. Motorku ale opustit nechce, za Dakarem ale dost možná zavře dveře. "Teď přemýšlím jinak a ptám se, jestli to stojí za to," dodal Klymčiw.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ondřej Klymčiw

Důležité Události