Hokej

Krupp měl i lepší nabídky, říká Bříza. Proč si vybral Spartu?

Krupp měl i lepší nabídky, říká Bříza. Proč si vybral Spartu?
Zdroj: Profimedia

Hokejová Sparta potvrdila příchod trenéra Uwe Kruppa. Německý kouč se upsal jednomu z nejslavnějších českých klubů na dvě sezony. Jeho posledním působištěm byl tým Eisbären Berlín, se kterým loni došel až do finále německé ligy.

Uwe Krupp odehrál 810 zápasů v nejprestižnější lize světa, NHL ovládl s Coloradem v roce 1996 a zahrál si i v utkání hvězd. Na svou úžasnou hráčskou kariéru navázal i na pozici trenéra v německém národním týmu a na klubové úrovni v Kolíně nad Rýnem a Eisbären Berlín. Od minulé sezony je členem Síně slávy IIHF, která sdružuje ty nejvěhlasnější hokejové osobnosti světového hokeje.


„Jsem velmi nadšený, že se nám podařilo přivést do Sparty tak výraznou osobnost, která má respekt po celém světě,“ říká Petr Bříza, majitel a předseda představenstva klubu.


Pro Uweho Kruppa bude Sparta čtvrtým trenérským působištěm po německém národním týmu, Kolínu nad Rýnem a Eisbären Berlín. „Stát se koučem Sparty Praha je pro mě především obrovská čest,“ říká německý stratég.


„Na práci ve Spartě se velmi těším. Jsem si vědom dlouhé historie klubu i hokeje v České republice a dříve v Československu. Hokej má v této zemi kulturní význam a být jeho součástí a převzít roli trenéra Sparty je pro mne závazek. Všichni musíme pochopit, že půjdeme za společným cílem. Týmová práce je klíčová,“ dodává nový sparťanský trenér.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události