Uwe Krupp

Uwe Krupp končí! Hokejová Sparta vyhodila svého německého kouče

Uwe Krupp končí! Hokejová Sparta vyhodila svého německého kouče

Německý trenér Uwe Krupp už nevede střídačku hokejové Sparty. Pražský klub oznámil konec spolupráce ve čtvrtek odpoledne. Kruppovi se stala osudnou bídná série posledních šesti zápasů, ve kterých Pražané získali jen dva body.

O odchodu německého lodivoda se hovořilo již po loňské sezóně, tehdy ale pražský klub nechal kompetence v rukou čtyřiapadesátiletého rodáka z Kolína nad Rýnem. A zdálo se, že rozhodnutí bylo více než správné.

Sparťané dokonce vedli ligu, jejich výsledky byly více než pozitivní a O2 arénu začali brát fanoušci útokem. Jenže! Již v prosinci měla Sparta hlušší období a i když se na přelomu roku výsledkově lehce zvedla, přišel další úpadek. Z posledních šesti duelů se povedlo pražskému týmu získat jen chabé dva body za výhru v prodloužení nad trápícími se Pardubicemi.

 

Související obsah

„S blížícím se play-off bylo třeba udělat razantní rozhodnutí s ohledem na klesající výkony týmu, které zůstávaly za naším očekáváním. Kádr jsme před sezonou i v jejím průběhu výrazně posílili. Ač jsme pro zlepšení situace udělali maximum a trenérskému tandemu dali stoprocentní důvěru, tým nadále výsledkově, a především herně stagnoval. S trenéry jsme proto ukončili spolupráci a jejich nástupce představíme v průběhu několika dní,“ řekla pro oficiální web k velké změně generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

Mužstvo dočasně přeberou sportovní ředitel Petr Ton a sportovní manažer Jaroslav Hlinka, kteří dostanou hned na úvod těžkého soupeře. Rozjetý Třinec rozhodně nebude snadným oříškem.

Související obsah

Krupp převzal Spartu v létě roku 2018. V první sezóně ale nenaplnil očekávání a s týmem došel jen do předkola play-off. I proto se vyrojily spekulace o jeho konci již na konci uplynulého ročníku.

Hlasy po konci trenérského štábu zesílily během lednové mizerie, židli pak bývalému vynikajícímu obránci podrthl domácí debakl 2:6 od Liberce.

Spolu s německým koučem odchází i jeho asistent Jaroslav Nedvěd, z čehož možná budou mít radost v Mníšku pod Brdy, za jehož hokejový tým letos ve středočeské krajské soutěži Nedvěd dvakrát naskočil. Mimochodem, jeden duel si tam střihl i kouč - manažer Hlinka.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události